Ukraine

Закон про референдум: у Раду надійшов висновок Венеціанської комісії та Бюро ОБСЄ

До комітету Верховної Ради з питань організації державної влади офіційно надійшов терміновий спільний висновок Венеційської комісії та Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини. Він стосується законопроєкту про народовладдя через всеукраїнський референдум.

Висновок прийняли на онлайн засіданні 124-ої пленарної сесії Венеціанської комісії 8 – 9 жовтня. Про це повідомляє інформаційне управління Апарату Ради.

Документ стосується відповідності законопроєкту міжнародним стандартам, зокрема Кодексу належної практики щодо референдумів, а також Копенгагенському документу ОБСЄ 1990 року,
– йдеться у повідомленні.

У висновку враховані попередні рекомендації Венеціанської комісії про правові рамки проведення національних референдумів в Україні. А також звіти БДІПЛ та ПАРЄ про вибори, які проводять в Україні.

Наразі проєкт закону №3612 доопрацьовують у профільному комітеті з урахуванням зауважень від Головного юридичного управління Апарату Ради, а також рекомендацій Венеціанської комісії та БДІПЛ.

Нагадаємо, Володимир Зеленський заявив, що законопроєкт про референдум готовий до другого читання у Раді. Раніше щодо нього надійшли понад тисячу поправок.

Закон про референдум: що треба знати

Football news:

Zidane on Real Madrid without Ramos: We must correct the statistics of games without him. We understand how difficult it will be
Pep Guardiola: Manchester City are not obsessed with the Champions League. We want to perform as well as possible
Lazio may sell Alberto due to criticism of the club. Juve, Inter and Everton are Interested in the midfielder
Messi is getting old. Barcelona must think about the future. That’O suggested Catalans sign Mbappe and Mukoko
Hans-Dieter flick: it can be very uncomfortable To play against Salzburg
Pep Guardiola: The people of football are lucky, we can do our job. How many places have closed and will never open again?
Ferencvaros defender: Ronaldo waved me off when I asked for his shirt. Maybe it's because he didn't score for us