logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

Замість ремонту десятків доріг у Мукачеві будують нову – до «Сільверленду»

Якийсь вуличний парадокс відбувається у місті Мукачево. Більшість вулиць знаходиться в жахливому стані та асфальтного покриття не бачили ще з часів їх будівництва.

Натомість чиновники вирішили, що мукачівцям вкрай необхідна ще одна вулиця, Шептицького. Звісно, сенс будувати цей шлях містяни відразу вловили та назвали її «дорога до Сілверленду». Витрати ж на її будівництво становлять більше 20 мн. гривень з міського бюджету. Для порівняння, на відновлення асфальтного покриття усіх інших вулиць міста запланували близько 17 млн. Чи не парадокс?

У мікрорайоні «Бороктелеп» більшість вулиць, кажуть місцеві, взагалі непрохідні. При цьому платників податків у районі вистачає. Заміна труб – річ необхідна, кажуть місцеві, але роботи, які мали тривати декілька днів, затягнулися та створили чимало незручностей. Окрім того, постійно виникають і проблеми з водопостачанням. Так ремонтні роботи в цивілізованому світі вже давно не роблять. Та в їх районі, кажуть місцеві, взагалі до цивілізації далеко. Бо роками чекають на оновлення дорожнього покриття та хоча би який дитячий майданчик. Влада ж міста, в свою чергу, постійно їх запити ігнорує.

Така ж ситуація з вулицями і мікрорайоні «Паланок». Маленьких вуличок, які вже давно пора заасфальтувати, тут дуже багато. Та й до них діла ні кому нема. Серед, здавалося б, хороших новин – ремонт вулиці Небесної сотні, на який її жителі чекали роками. Але й тут не обійшлося без ексцесів. Наприкінці червня в інтернеті з’явилося повідомлення від жителів вулиці: «Накінець-то вулиця Небесної Сотні за 100 років в стані завершення. Велике спасибі мерії м. Мукачева! Всі мешканці вул. Небесної Сотні в шоковому стані від європейських стандартів».

Подивитись, що ж з цією вулицею не так, вирішила і знімальна група «М-Студіо», заразом і порахувати, яких грошових витрат реально потребує її капітальний ремонт. Адже практика показує, що в Мукачеві на яких би об’єктах не йшли ремонтні роботи, без сліду зникають і немалі суми коштів.

Згідно з документами, які редакція «М-Студіо» отримала на запит про капітальні ремонти вулиць міста, то тут його мали зробити ще в 2018 році. Не на камеру прораб бригади, яка наразі веде ремонт на вулиці Небесної сотні, розповів, що довжина вулиці – приблизно 500 метрів, ширина орієнтовно 4 з половиною. Робіт по капітальному ремонту вулиці зроблено вже відсотків на 80, а залишкових коштів ще більше мільйона. Виходить, що 30- 40 метрів дороги, яку ще залишилось зробити коштує саме стільки. І вона буде дуже якісно зроблена і претензій у жителів вулиці не має бути. Бо поки люди не в захваті від ремонту.

Те, що ливневок навіть не було у планах не на камеру знову ж таки підтвердив нам прораб бригади. Він же розповів, що для ремонту використовували не митий щебінь, а щебеневу суміш. Бітум, стверджував, має 5 см. Перевірити це можуть тільки спеціалісти, так само – і чи є під ним подушка, яку кладуть для довшого терміну експлуатації дороги. Та ззовні цей шар асфальту виглядає не дуже переконливо.

Можливо, це і є стратегія мукачівських чиновників – довести людей до відчаю, аби вони не якісний ремонт сприймали як належне. А в той час, поки на одних вулицях люди по 40-50 років чекають на ремонт, а інші повинні задовольнятись неякісним в міськраді, приймають рішення побудувати ще одну вулицю – Шептицького, в мікрорайоні Росвигово. Вона, на думку чиновників, має з’єднати район з трасою та розвантажити інші виїзди з міста. Та мукачівці іншої думки щодо її цільового призначення. В народі її назвали «дорога до Сірверленду». Та й справді, виїжджаючи з цієї вулиці, через кільце потрапляєш прямісінько до супермаркету. Чи, може, це збіг?

Але й на цьому цікаве не закінчується. Варто зазначити, що міському бюджету ця вулиця обійдеться приблизно в 21 млн гривень. Фінансовий аналітик Іван Білащинець переконаний: цей ремонт стільки грошей не коштує. Виникає питання, куди подінеться решта суми? Та й взагалі – чи було доцільно будувати дорогу, коли в жахливих умовах живуть чимало мукачівців?

Отже, за нескладними розрахунками можемо підсумувати, що асфальтне покриття на одній вулиці, що має 300 метрів, обійшлося б міському бюджету з усіма максимальними підрахунками в пів мільйона гривень. Візьмемо ті 9-10 мільйонів, що, за нашими підрахунками, заплановані на ремонт дороги, але з якою метою – питання відкрите, бо робота і матеріали обходяться вдвічі дешевше. За цю суму можна б було відремонтували 20 таких вулиць, як, наприклад, у районі «Бороктелеп», а якби вулицю Шептицького взагалі не будували, то новому асфальту могли б радіти жителі аж 40 мукачівських вулиць.

«Дорого обходиться мукачівцям дорога до Сільверленду». Нагадаємо, мережа супермаркетів «Сільверленд» належить родині Мукачівського міського голови, тож, кажуть мукачівці – гроші на дорогу до сімейного магазину є? І час, і можливості її зробити. Чомусь їх нема для інших вулиць. Примітно і те, що у 2018 році на капітальний ремонт вулиць міста Мукачева з міського бюджету було виділено трохи більще 17 млн. гривень, а на будівництво однієї тільки вулиці Шептицького виділили майже 21 млн. Чи не парадокс?

All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO