Ukraine

Затриманих під час акцій протесту у Білорусі українських волонтерів відпустили

У Мінську відпустили затриманих під час акцій протесту волонтерів благодійної організації «Восток SOS» Костянтина Реуцького та Євгена Васильєва.

Як повідомляє Білоруська асоціація журналістів, волонтери були в Центрі ізоляції правопорушників (ЦІП) в Мінську на Окрестіно.

«ОМОН … Це просто … Сьогодні я ночував на вулиці і чув, як людину били, змушували кричати: «Я люблю ОМОН», – передає слова одного із звільнених TUT.BY.

Одна із затриманих розповіла, що в камери, які розраховані на 4 людини, поміщали по 50 людей.

Зазначимо, Україна і Білорусь досягли домовленості щодо одного із затриманих українців, він сплатить штраф і повернеться додому, заявив заступник очільника МЗС Євген Єнін.

Після президентських виборів в Білорусі тривають масові протести. Люди не згодні з оприлюдненими раніш попередніми результатами щодо чергової перемоги Олександра Лукашенка, вони вимагають провести вибори без нього і звільнити політв’язнів. В республіці оголосили безстроковий страйк.

Опозиціонерка Світлана Тіхановська покинула Білорусь і тепер перебуває у Литві. У її штабі пояснили: вона поїхала, тому що «не було вибору», залишитися було надто небезпечно.

Напередодні вночі в Мінську ОМОН влаштував силовий розгін протестувальників з використанням гумових куль, сльозогінного газу, світлошумових гранат. Людей відловлювали у під’їздах, били, а автівки тих, хто сигналив на знак протесту, таранили джипами.

У Білорусі в місті Новополоцьк затримали капітана міліції Єгора Ємельянова, який публічно подав у відставку на тлі протестів.

Білоруський опозиціонер Валерій Цепкало закликав противників режиму Лукашенка згуртуватися і створити Фронт національного порятунку Білорусі. Він має мобілізувати народ проти диктатора.

Сьогодні повідомлялося, що президент Білорусі Олександр Лукашенко і досі є почесним доктором Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Нагадаємо, напередодні в Мінську затримали українських правозахисників Євгена Васильєва і Костянтина Реуцького – скоріш за все, за зйомку моменту затримання іншої людини силовиками. Правозахисні і громадські організації закликали білоруську владу «негайно і безумовно звільнити громадян України».

Football news:

Atletico are close to renting Torreira from Arsenal with a buy-out option. They believe that the Party will remain
Barcelona have bought a new Dani Alves. Meet Sergino Dest
Milan bought a striker Bodo-Glimt Gauge. Player scored them in the Europa League last week
Barcelona announced the transfer of desta. Compensation - 400 million euros
Inter want to rent Alonso from Chelsea
Adrian: Klopp is the captain of our ship. He is like a father to all Liverpool players
Bayern's super Cup experiment: flick used three different schemes and Kimmich as the ten. Not everything worked