logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

Зеленський допустив, що поговорить з Путіним про газ в Парижі

Президент Зеленський допустив, що в рамках саміту у нормандському форматі в Парижі може обговорити з президентом РФ укладення довгострокового газового транзитного контракту.

Як повідомляє "Європейська правда", про це Зеленський розповів у інтерв'ю західним ЗМІ Der Spiegel, Le Monde, Time і Gazeta Wyborcza.

Зеленський зазначив, що газопровід "Північний потік-2" значно послабив позиції України на газових переговорах.

"Хоча наші європейські партнери стверджують, що це не політичний, а економічний проект, я дозволю собі не погодитися. Однак якщо нам вдасться укласти новий транзитний договір на термін до десяти років, якщо європейці нам допоможуть, а Росія не протистоятиме цьому, тоді ми зможемо говорити, що "Північний потік-2" не є політичним проектом. Поки що це твердження не має жодних підстав", - сказав Зеленський.

Він підкреслив, що обговорював з Путіним телефоном питання енергетичної безпеки Європи, і президент РФ "взяв до відома нашу позицію".

Зеленський не виключив, що газове питання буде обговорено на зустрічі в Парижі.

"Для мене важливо, що проблема газу сама по собі є питанням. Хоч би якими були побажання обох сторін, вони жодним чином не повинні бути пов'язані з Донбасом. Хоча я не виключаю, що транзит газу також буде обговорено в нормандському форматі", - сказав президент.

Зустріч у нормандському форматі за участі глав України, Росії, Франції і Німеччини відбудеться 9 грудня в Парижі.

25 листопада президент України Володимир Зеленський поговорив телефоном із президентом Росії Володимиром Путіним. Крім іншого, вони обговорили питання газових переговорів у тристоронньому форматі Україна – Росія – Євросоюз.

28 листопада у Відні міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель провів зустріч із міністром енергетики РФ Олександром Новаком, де обговорили підготовку до підписання договору про транзит газу.

Джерела в уряді заявили, що двосторонні переговори з РФ по газу були запропоновані ЄС.

31 грудня 2019 року закінчується термін дії контракту на транзит газу через територію України з РФ.

Themes
ICO