Ukraine

Зеленський доручив Раді відновити через закон доброчесність Конституційного суду

Президент Володимир Зеленський заявив, що Конституційний суд у своєму теперішньому вигляді становить небезпеку для країни. Тому Рада має законодавчо «відновити доброчесність конституційного судочинства в Україні».

Про це Зеленський заявив під час екстреної наради РНБО. Він розпорядився, щоб Кабмін своїм рішенням відкрив доступ до реєстру електронних декларацій. Також президент вказав, на загрозу, яку являє собою для країни Конституційний суд. «А найголовніше, ми не розуміємо, який сюрприз Конституційний суд зробить завтра, чи післязавтра. Чи ви впевнені, що вони бачать і чують зворотню реакцію суспільства, що вони зупиняться. Я не впевнений в цьому, тому що я не знаю хто за цим стоїть. Я не впевнений, що всі судді Конституційного суду самі дійсно вирішили зробити те що вони вчора скоїли. Мені здається, дуже небезпечно постійно чекати», – заявив Зеленський. Тому він вважає за необхідним на законодавчому рівні зареєструвати у Верховній Раді невідкладний законопроект, де передбачається «відновлення доброчесності конституційного судочинства в Україні».

Також Зеленський доручив правоохоронцям розслідувати дії Конституційного Суду.

Зеленський заявив, що підірвана Конституційним судом система електронного декларування буде працювати. Для цього у Раду будуть направлені відповідні законопроекти.

Раніше Конституційний суд на закритому засіданні 27 жовтня проголосував за скасування статті 366-1 Кримінального кодексу, скасувавши таким чином покарання за недостовірне декларування чиновників, і позбавивши повноважень НАЗК.

Конституційний суд України направив звернення президенту Володимиру Зеленському в зв’язку з тривалим тиском з боку антикорупційних органів. У відомстві зазначили, що вплинути на його роботу намагаються також політики.

Football news:

Gasperini on 2:0 with Liverpool: This is unbelievable. Atalanta played their football
Simeone on Maradona's death: Impossible to believe. He infected us with football. This is a great loss for me
Bayern and city are already in the Champions League play-offs. Who is already with them, and who is in step?
Conte Pro 0:2 from Real Madrid: We saw the difference between them and us. Inter made too many gifts
Liverpool have never scored a goal against Atalanta in their home Champions League match
Liverpool lost at home for the first time in 2 years! Gave Atalanta a couple of goals and never hit a goal
Zidane about 2:0 with Inter: real deserved to win by playing well. I am very happy with the players