Володимир Зеленський планує обговорити на "нормандському" саміті в Парижі чотири ключові питання. Про це президент розповів під час зустрічі з прем'єр-міністром Швеції Стефаном Льовеном у середу, 4 грудня.

"Ми хочемо дій з термінами. Я не знаю, чи вдасться нам чи ні. Але перша перемога – ми зустрічаємося. Дуже важливо. Моряків і політв'язнів ми повернули, але не всіх. Я хотів би, щоб Новий рік наші люди зустрічали зі своїми сім'ями вдома в Україні. Це для мене дуже особисте питання. Я дійсно хочу великого обміну "всіх на всіх". Мене цікавлять усі наші", - зауважив Зеленський.

Також український лідер хоче відкрити питання безпеки на Донбасі. Він сподівається на те, що ситуацію вдасться врегулювати.

Володимир Зеленський, скріншот з відео

Володимир Зеленський, скріншот з відео

"Якщо всі сторони захочуть припинення війни, як саме ми його хочемо, то ми можемо домогтися серйозних результатів з приводу виведення всіх військ, незаконних озброєнь. Я б теж хотів розуміти хоча б рамки всіх цих термінів", - сказав Зеленський.

На його думку, на зустрічі в Парижі потрібно обговорити можливість місцевих виборів на окупованому Донбасі.

"Яким чином це буде відбуватися? Для нас найважливіше, щоб це було за законами України, щоб там були представлені всі наші партії. Щоб були іноземні спостерігачі та був відкритий доступ журналістам", - пояснив глава держави.

Крім того, Зеленський хоче уточнити формат і терміни передачі кордону з Росією під український контроль.

Нагадаємо, Зеленський затвердив п'ять сценаріїв для Донбасу перед зустріччю в Нормандському форматі.

Як повідомляв портал Знай.uа, глава МЗС Пристайко розкрив подробиці "Нормандського формату".

Також портал Знай.uа писав, що США заявили про участь у "нормандському форматі" та виправдали Росію.