Ukraine

Журналіст Асєєв зможе презентувати свою книжку у вільному Донецьку – посол США Йованович

Посол США в Україні Марі Йованович висловила впевненість, що утримуваний у полоні бойовиків у Донецьку автор Радіо Свобода, журналіст Станіслав Асєєв житиме й писатиме у мирній, успішній та демократичній Україні. Про це вона сказала 4 червня в Києві на презентації книжки Асєєва «В ізоляції. Дописи про Донбас».

«Щойно суверенітет і територіальна цілісність України буде відновлена, у вільному Донецьку відбудеться нова презентація книжки з присутністю Станіслава, як і кожного з вас», – заявила посол.

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір 1 червня закликав до негайного звільнення журналіста, автора Радіо Свобода Станіслава Асєєва, який вже рік перебуває в тюрмі бойовиків угруповання «ДНР».

Зв’язок із донецьким блогером і автором проекту Радіо Свобода Радіо Донбас.Реалії Станіславом Асєєвим, відомим за псевдонімом Станіслав Васін, зник 2 червня 2017 року. Бойовики понад місяць відмовлялися вказати, де перебуває Асєєв.

16 липня минулого року екс-депутат Верховної Ради Єгор Фірсов заявив, що представники угруповання «ДНР» підтвердили утримання в заручниках журналіста Станіслава Асєєва і дозволили йому зустрітися з матір’ю.

Угруповання «ДНР» звинувачує автора у шпигунстві. Є також свідчення про те, що Станіслава затримали раніше, 10 травня, і останній місяць він виходив на контакт з редакторами вже «під наглядом». Зараз журналіста утримують у непідконтрольному українській владі Донецьку на території колишнього заводу, а згодом – арт-фонду «Ізоляція». Підконторольні Росії бойовики захопили культурний центр у 2014-му році. Назва книги – «В ізоляції» – поєднує кілька сенсів.

Football news:

Jurgen Klopp: my two main Champions League favourites are Bayern and Manchester City
Cheryshev made an assist in La Liga for the first time since September
Muller of the victory in the German Cup: a Bit of a sad moment. There were no fans in this final
Lampard on 3-0 with Watford: a dry Win at home, three goals scored-Chelsea played very well
Pulisic on 3-0 with Watford: Chelsea needed this win. We are confident that we can get into the top 4
Rebic scored 9 goals for Milan in 11 Serie A matches
Mikel Arteta: getting Arsenal into the Champions League seemed impossible a few weeks ago