logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

Знайшли новий вид стресу, який продовжує життя

Вчені з Х'юстонського університету виявили раніше невідому і несподівану форму стресу, яка запускає процес, який йде організму на користь.

Хроматинами називаються структури, які формують білки гістони – навколо них обертаються нитки ДНК в ядрах клітин. Інші білки скручуються навколо хроматину й утворюють складніші конфігурації, пише "Хайтек".

У складі хроматину відбувається реалізація генетичної інформації, так що він тісно пов'язаний з ДНК. Порушення цих структур веде до змін в генах.

Спочатку дослідники ставили експерименти на пекарських дріжджах – вони вводили їм дози генів гістонів, щоб спровокувати так званий хроматиновий стрес, тобто зміни в структурах хроматину.

Цей вид стресу може вплинути на процеси старіння
Цей вид стресу може вплинути на процеси старіння

Передбачалося, що модифіковані дріжджі проживуть менше, але все виявилося навпаки – новий вид стресу збільшив їх довговічність.

Така ж реакція була у круглих черв'яків, мух-дрозофілів і ембріональних клітин мишей. Вчені думають, що то ж саме відноситься і до людини. Якщо це припущення підтвердиться в подальших дослідженнях, то дослідники зможуть знайти спосіб вплинути на процес старіння.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO