logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

Зустріч лідерів "нормандської четвірки" у Парижі відклали через Росію

Переговори у Нормандському форматі не відбудуться найближчим часом через те, що Росія нібито не може взяти в них участь. Натомість у Кремлі пропонують зустрітися наступного місяця.

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко в ефірі телеканалу "Інтер" зазначив, що
за його словами, Франція, Німеччина та Україна були готові до зустрічі в Парижі 16 вересня.

На жаль, російська сторона не змогла в цей час приїхати на зустріч. Ми зараз активно шукаємо новий час. Я думаю, місцем залишиться Париж,
– сказав Пристайко.

Про можливе проведення зустрічі саме у вересні говорив Президент України Володимир Зеленський. За його словами, українська сторона наполягала саме на цьому.

РФ же повідомляла, що на зустріч у вересні шансів немає. У Кремлі зазначили, що реальнішим терміном проведення переговорів у Нормандському форматі є жовтень.

Водночас другий президент України, учасник переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кучма не має оптимізму щодо майбутньої зустрічі лідерів "нормандської четвірки". Він каже: "головне – витримати один проти трьох"

Що таке нормандський формат?Формат переговорів про врегулювання ситуації на Донбасі. Перша зустріч у цьому форматі відбулася у французькій Нормандії. Учасники цих переговорів – Німеччина, Франція, Росія, Україна ("нормандська четвірка"). Перемовини можуть відбуватися на рівні голів держав і на рівні міністрів або представників МЗС.

Востаннє переговори "нормандської четвірки" відбулися у 2016 році. Надалі президент Росії Володимир Путін відмовився від участі у цих перемовинах, тож решта сторін контактували лише телефоном або на рівні радників і міністрів.

All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO