به گزارش فارس، به نقل از راشاتودی، وزارت کار آمریکا در آمار هفتگی بیکاری خود گزارش داد که انتظار می‌رود در هفته منتهی به ژوئن 13 ژوین 1.3 میلیون نفر آمریکایی برای دریافت حق بیمه بیکاری ثبت‌نام کرده باشند. اگرچه این آمار نسبت به 1.54 میلیون نفر هفته قبل کاهشی بوده و همچنین یازدهمین هفته کاهش متوالی را نسبت به بیشترین میزان خود یعنی 6.86 میلیون نفر در اواخر ماه مارس ثبت کرده است، اما همچنان نسبت به زمان سال 2007 تا 2009 که به دوران رکود بزرگ معروف شد، دو برابر شده است. 

استون بلیتس رئیس اقتصاددانان لومبارد در نیویورک اعلام کرد: «مردم می‌گویند که بیکاری کاهش یافته، اما واقعیت این است که «برای اقتصادی که تازه از قرنطینه بیرون آمده، این یک رقم بزرگی است.»

وی ادامه داد: «اقتصاد آمریکا فراتر از اینکه این بیکاری در اقتصاد این کشور تأثیر دارد، آسیب دیده است واقعیت این است که  ماکارگران متخصص خود را از دست می‌دهیم و صنایع بسیار زیادی هستند که آسیب جدی می‌بینند.»

شرکت‌ها،‌ کارخانه‌ها، خرده‌فروشی‌ها، شرکت‌های فن آوری اطلاعات و تولیدات نفت و گاز همگی اعلام کردند که نیروهای خود را کاهش خواهند داد. حتی دولت و حکومت‌های محلی هم تعداد نیروها را کاهش دادند. اقتصاددانان بر این باورند که اخراج نیروها در آمریکا همچنان افزایش یابد، چرا که دولت هنوز برنامه پرداخت چک‌های خود را دارد که رقم تاریخی 3 تریلیون دلار است تمام نکرده است.

تصمیم‌گیران نرخ بیکاری 9.3 درصد را تا پایان امسال پیش‌بینی کردند که این رقم نسبت به ماه فوریه که 3.5 درصد بود، افزایش دارد. 

فدرال رزرو آمریکا هم در ماه ژوئن اعلام کرد که احتمالا باید سالها از این اقتصاد آسیب‌دیده  مراقبت کرد.

جرومی پاول این هفته به قانونگذاران آمریکا اعلام کرد که درباره زمان بهبود اقتصاد آمریکا و تقویت آن ابهام بزرگی وجود دارد. اقتصاد آمریکا رسما از ماه فوریه وارد رکود شد و طولانی‌ترین جبران بیکاری را مجبور شد به واسطه همه‌گیری بیماری کووید 19 بپردازد و همین مسئله باعث کاهش شدید اقتصادی در این کشور شد.