Iran

۳۵ درصد راه‌های روستایی استان قزوین نیاز به بهسازی دارند

جواد حق‌لطفی شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ۵ هزار کیلومتر راه روستایی در استان، ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر آن آسفالت، ۷۰۰ کیلومتر آن راه شوسه و مابقی آن خاکی و جیپ‌رو است. 

وی با بیان اینکه متولی نگهداری راه‌های شریانی و راه‌های روستایی استان‌هاف دولت است، تصریح کرد: در مجموع ۹۰۰میلیارد تومان اعتبار برای بهسازی راه‌های روستایی استان مورد نیاز است.

حق‌لطفی اضافه کرد: سیل در  سال گذشته ۲۷ میلیارد تومان به  ابنیه فنی و پل‌های استان، خسارت وارد کرد اما با وجود این حجم از خسارت، قزوین در میان ۱۰ استانی که از تسهیلات جبران خسارت بهره مند شدند، قرار نگرفت. 

این مسوول با بیان اینکه در سیلاب سال گذشته و امسال ۷۰ درصد به پل‌ها و ابنیه فنی استان آسیب وارد شد، گفت: در صورت سرازیر شدن مجدد سیلاب، بروز خسارت‌های شدیدتر قطعی خواهد بود. 

حق‌لطفی در ادامه به ارایه گزارشی از  فعالیت ناوگان بار و مسافر استان اشاره و یادآور شد: حدود ۱۰ هزار ناوگان حمل بار با میانگین عمر ۲۱ سال در قزوین فعالیت داشته و  ۱۲ هزار راننده نیز امر جا به جایی کالا از مرکز استان به سایر استان‌ها را بر عهده دارند. 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همچنین با اشاره به فعالیت سه هزار ناوگان حمل مسافر در استانپف تاکید کرد: امسال با ‌شیوع ویروس کرونا آمار جا به جایی مسافر جاده‌ای ۳۵ درصد کاهش داشته که لطمه اقتصادی به رانندگان وارد آورده است.. 

به گفته حق لطفی، در راستای ارایه تسهیلات جبران این خسارت تعداد زیادی از رانندگان در سامانه ثبت نام شدند اما علاوه بر میزان ناچیز مبلغ وام اعطایی، ضمانت‌های سنگینی برای متقاضیان در نظر گرفته شده است. 

وی با اشاره به اجرای ۵۴ هزار تن آسفالت برای بهسازی و لکه‌گیری راه‌های استان در سال جاری، گفت: استان قزوین تاکنون در این بخش رتبه چهارم کشور را داشته است. 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قزوین با اشاره به وجود چند راه فرعی در استان، اظهار داشت: بسیاری از این راه‌ها از جمله مسیر زین‌آباد به دانسفهان به دلیل وجود صنایع و تردد بالای خودرو می‌توانند در زمره راه‌های شریانی قرار گیرند  تا از این طریق بتوان برای آنها اعتبار ملی جذب کرد. 

حق لطفی تاکید کرد: با نصب دستگاه تردد شمار در اینگونه راه‌ها و شمارش و ثبت تردد در آنها می‌توان اقدامات لازم را برای تبدیل راه‌های فرعی به شریانی انجام داد.

Football news:

Manchester United are only ready to rent Dembele
Drogba to receive UEFA President's award for outstanding achievement
Manchester United offered 80+20 million euros for Sancho. Borussia refused
The opinion of Koeman became the decisive issue for Dembele. The coach considers the Frenchman superfluous in the Barca squad
Neville on the Premier League: I bet on city, but I'm changing my mind. Just because I looked at Liverpool
Marc-Andre Ter Stegen: Barca's Goals are still the same: to fight for all the trophies
Dembele is close to a move to Manchester United. Barcelona will let him go for 50-60 million euros