Iran

۵+۱ ستاره که لحظه آخر مسافر روسیه شدند

ورزش سه: تصور جام جهانی بدون این بازیکنان خیلی سخت است اما آن ها در آستانه از دست دادن این مسابقات بودند.

 جام جهانی روسیه از 10 روز بعد آغاز خواهد شد و برترین تیم های ملی جهان، در 8 گروه به رقابت با یکدیگر می پردازند. جام جهانی، رقابتی است که برترین های جهان در آن حضور دارند و انتظار اهالی فوتبال نیز این است که تیم ها با تمام قوا به میادین بیایند اما مصدومیت و محرومیت، گاهی مانع از این اتفاق می شود.

در این جام جهانی، سرنوشت 5 بازیکن تا آخرین لحظات مشخص نبود اما آن ها سرانجام مسافر روسیه شدند.

شکستگی پای مانوئل نویر او را ماه ها از میادین دور نگه داشت. نویر بسیاری از مسابقات بوندس لیگا و البته بازی های حساس لیگ قهرمانان را از دست داد اما در آلمان همه به حضور نویر در جام جهانی ایمان داشتند. سرانجام روز گذشته یوآخیم لو تصمیم گرفت دروازه بان تیم بایرن مونیخ را در لیست نهایی قرارداد و حال باید دید شماره یک آلمان ها آیا در بازی های مرحله گروهی به میدان خواهد رفت یا خیر. او در بازی دوستانه تیم ملی آلمان مقابل اتریش به میدان رفت و علی رغم دریافت گل، نمایش امیدوارکننده ای داشت و 6 سیو را به ثبت رساند.

۵+۱ ستاره که لحظه آخر مسافر روسیه شدند

محمد صلاح ستاره دیگر فوتبال جهان بود که تکلیفش برای تیم ملی مشخص نبود. صلاح فصل متفاوتی را در لیورپول سپری کرد و کفش طلا را نیز در سال منتهی به جام جهانی به دست آورد اما یک مصدومیت بد موقع در بازی با لیورپول، آینده اش را در هاله ای از ابهام قرار داد. اما صلاح یک روز بعد از بازی، اعلام کرد که برای حضور در جام جهانی خواهد جنگید و اکنون نامش در فهرست تیم ملی مصر دیده می شود.

۵+۱ ستاره که لحظه آخر مسافر روسیه شدند

سرخیو آگوئرو نیز امیدوار بود پس از فصل متوسط با منچستر سیتی، در جام جهانی بدرخشد اما مصدومیت از ناحیه زانوی راست در اسفند ماه سبب شد تا حضورش در روسیه با ابهام هایی همراه شود. پس از مصدومیت پزشکان من سیتی اعلام کردند آگوئرو 2 هفته از میادین دور خواهد بود اما سپس مشخص شد مصدومیت او شدید تر است و این مهاجم آرژانتینی شاید جام جهانی را هم از دست بدهد. همچنین، این اتفاق داماد سابق مارادونا را از رقابت با دیگر مهاجمان عقب انداخت ولی سرانجام، او نیز در فهرست پایانی آلبی سلسته قرار گرفت.

آگوئرو پیش از جام جهانی 2014 نیز مصدوم شده بود و با شرایط سخت به برزیل رفت.

۵+۱ ستاره که لحظه آخر مسافر روسیه شدند

پائولو گوئررو کاپیتان تیم پرو به دلیل تست مثبت دوپینگ از جام جهانی محروم شده بود. البته کاپیتان تیم پرو مراتب اعتراضش را به دادگاه عالی ورزش رسانده بود اما بعید به نظر می رسید محرومیتش بخشیده شود. ولی سرانجام چند روز پیش CAS خبر خوشحال کننده ای را به پرویی ها اعلام کرد و محرومیت 14 ماهه ستاره این تیم را رفع کرد. او نیز بازگشت بسیار خوبی در بازی دوستانه داشت و شب گذشته توانست برابر تیم ملی عربستان در دیداری دوستانه دبل کند.

۵+۱ ستاره که لحظه آخر مسافر روسیه شدند

نیمار جونیور داسیلوا دیگر ستاره ای بود که حضور در جام جهانی در هاله ای از ابهام قرار داشت. نیمار در اسفند ماه و همزمان با مصدومیت آگوئرو، در بازی با مارسی مصدوم شد و آن زمان پزشکان پاریسی دوری او را یک تا دو ماه اعلام کردند اما نیمار تا همین چند روز پیش نیز مشخص نبود که نیمار می تواند در بازی های دوستانه به میدان برود یا خیر؟ اما نیمار مقابل کرواسی بازی کرد و با گلی استثنایی بازگشتش به میادین را اعلام کرد و برای حریفان خط و نشان کشید.

۵+۱ ستاره که لحظه آخر مسافر روسیه شدند

از تیم ملی کشورمان نیز تکلیف اشکان دژاگه برای جام جهانی مشخص نبود. هافبک تیم ناتینگهام فارست ماه ها با مصدومیت دست و پنجه نرم کرد اما همچون نیمار، با گل به میادین بازگشت. دژاگه در لیست نهایی تیم ملی نیز قرار گرفت و برای دومین جام متوالی در ترکیب تیم ایران خواهد بود.

Football news:

Lampard on 3-0 with Watford: a dry Win at home, three goals scored-Chelsea played very well
Pulisic on 3-0 with Watford: Chelsea needed this win. We are confident that we can get into the top 4
Rebic scored 9 goals for Milan in 11 Serie A matches
Mikel Arteta: getting Arsenal into the Champions League seemed impossible a few weeks ago
Бав Bayern won the gold double in Germany for the 13th time
Neuer provided an assist in the German Cup final with Bayer
Sarri about 4:1 with Torino: Juve had a false sense of security after a couple of goals