Iran

آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از ۲۱ میلیون و ۲۲۵هزار گذشت

به گزارش خبرآنلاین، تا لحظه ثبت این گزارش تا کنون ۲۱,۲۲۴,۴۹۹ تن مبتلا و ۷۶۰,۱۹۲ تن بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته اند.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهده می کنید. سایت ورد اُ میترز آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می کند که برای دیدن آن ایــــــنــــــجــــــــا کلیک کنید.
 

جدول زیر نگاهی به آمار ۳۰ کشور آلوده دنیا دارد:

در آخرین اخبار آنتونی فائوچی، متخصص ایمنی‌شناسی و رئیس مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی در آمریکادر یک برنامه شبکه تلویزیونی «ای بی سی نیوز»  اظهار داشت، مقامات بهداشت عمومی آمریکا آمارهای «نگران کننده ای» از شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور می بینند. «ما قطعا در جایی نیستیم که امیدوار بودم باشیم، ما در وسط یک همه گیری بسیار خطرناک تاریخی هستیم.»

وضعیت در برزیل نیز نگران کننده و وخیم است. تا روز پنجشنبه و به گفته وزارت بهداشت این کشور  ۶۰۰۹۱ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و ۱۲۶۱ نفر نیز بر اثر این بیماری مسری جان خود را از دست داده‌اند. برزیل پس از آمریکا از نظر تعداد موارد ابتلا و همچنین شمار مرگ و میر در میان تمامی کشورهای جهان در رده دوم قرار دارد. هم اینک در آمریکای جنوبی فصل زمستان است از همین رو کشورهای این منطقه شاهد گسترش شیوع کووید-۱۹ هستند.

هرچند بسیاری در برزیل سیاست‌های غلطی را که دولت برای مقابله با کرونا در پیش گرفته است عامل اصلی شیوع سریع و گسترده این بیماری می‌دانند. ژائیر بولسونارو، رئیس‌جمهور این کشور، تاکنون دست کم سه بار جواب آزمایش کرونایش مثبت شده است.

در هند نیز تلفات روزانه کووید ۱۹ تا روز پنجشنبه باثبت ۱۰۰۷ فوتی، چهار رقمی شد. همچنین شمار تلفات کلی این کشور به مرز ۵۰ هزار نیز نزدیک شده است.

در روسیه نیز که چند روز پیش خبر از تولید واکسن آمد نتایج یک نظرسنجی از بیش از ۳ هزار پزشک روسی نشان می‌دهد که اکثر آن‌ها احساس خوبی ندارند که واکسن روسی کووید۱۹ به دلیل کمبود اطلاعات و تایید سریع آن، به آن‌ها تزریق شود. 

برخی از شهروندان روسیه می‌گویند از امتحان کردن این واکسن خیلی می‌ترسند؛ با این حال برخی دیگر از دولت خود حمایت می‌کنند و شک و تردید متخصصان خارجی را از حسادت آن‌ها توصیف می‌کنند. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه گفته است که این واکسن توسط انستیتوی تحقیقاتی دولتی «گامالیا» مستقر در مسکو تولید شده و ایمن است. وی برای تاکید بیشتر بر ایمن بودن این واکسن، اعلام کرد که پیش از این به یکی از دخترانش تزریق شده است.میخائیل موراشکو، وزیر بهداشت روسیه نگرانی‌ها درباره ایمنی این واکسن را «بی‌اساس» عنوان کرد.

در ایران تعداد فوتی های از مرز ۱۹ هزار تن گذشته و به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، استانهای مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار داشته و استانهای فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

بیشتر بخوانید:

هر ۲ دقیقه یک هندی فوت ‌می‌کند/تعداد تلفات ایران به ۱۹هزار رسید

معرفی واکسن روسیه توسط پوتین/ایران رتبه چهارم فوتی‌های دنیا

ادعای تازه ترامپ درباره ساخت واکسن/آتش‌سوزی جان بیماران کرونایی در هند را گرفت

۳۱۰۳۱۱

Football news:

Atletico are in talks with Arsenal to buy out Torreira
Kulusevski scored with the sixth touch and the first shot for Juve-this is crucial in the debut victory of coach Pirlo
Real Madrid was the first in La Liga to release 4 players born in the 2000s
Messi says goodbye to Vidal: I always thought you were a phenomenon. Our paths will cross again
Zidane about 0:0 with Sociedad: Real Madrid lost two points. Overall, we played well
Real Madrid have lost points in 1 La Liga game in 5 of the last 8 seasons as Champions
Andrea Pirlo: I don't want to just copy someone's ideas, I have my own