logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Iran

بهره‌برداری از خط‌آهن میانه- بستان آباد تا 2 ماه آینده

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم،  خیرالله خادمی با اشاره به بازدید رئیس سازمان برنامه و بودجه از خط‌آهن میانه- بستان آباد- تبریز، اظهار کرد: این خط آهن با هدف دسترسی آسان و سریع بخش های شمال غربی کشور به تهران و کاهش حدود 114 کیلومتری مسیر راه آهن موجود احداث شده است که زمان سفر را 5.5 ساعت کاهش می دهد.

وی ادامه داد: این مسیر ریلی 203 کیلومتر طول دارد که زیرسازی 154 کیلومتر آن به اتمام رسیده و پیشرفت فیزیکی زیرسازی کل حدود 85 درصد است.

وی از اختصاص 40 میلیارد تومان اعتبار به این خط آهن از سوی رییس سازمان برنامه و بودجه خبر داد و گفت: محدوده میانه تا بستان آباد در آستانه بهره برداری است و پیش بینی می شود عملیات اجرایی این بخش از پروژه تا 2 ماه دیگر تکمیل و این مسیر ریلی به بهره برداری برسد.

مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه در توضیح عملیات اجرایی محدوده بستان آباد- تبریز اظهار  کرد: در صورت تامین اعتبار مورد نیاز عملیات اجرایی این بخش از راه آهن در نیمه دوم سال 1399 به پایان رسیده و مورد بهره برداری قرار می گیرد. 80 درصد این مسیر ریلی در مناطق کوهستانی و تپه ماهور قرار دارد و به همین دلیل حدود 7 کیلومتر پل خاص و 6.7 کیلومتر تونل در این مسیر احداث می شود و دارای 4 ایستگاه سبقت و تلاقی و 7 ایستگاه مسافری است.

آزادراه تبریز- بازرگان؛ کوتاه‌ترین مسیر اتصال تهران به مرز بازرگان

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت آزادراه تبریز- مرند- بازرگان برای استان آذربایجان شرقی گفت: این آزادراه با جذب ترافیک شهرهای تبریز، صوفیان و مرند موجب حذف گلوگاه های ترافیکی می شود و به علت سرعت بالاتر، سفر سریع و در عین حال ایمن با مدت زمان کمتری را برای هموطنان فراهم می‌کند.

خادمی افزود: آزادراه تبریز - مرند بخشی از آزادراه تهران-بازرگان است که در قالب جاده ابریشم و به منظور افزایش ظرفیت یکی از محورهای پرتردد سفرهای تجاری و تفریحی منطقه احداث می‌شود و کوتاه ترین مسیر اتصال پایتخت به مرز بازرگان است.

وی طول کل آزادراه تبریز- بازرگان را 253 کیلومتر اعلام کرد و گفـت: در حال حاضر بخش تبریز تا مرند به طول 64 کیلومتر در حال احداث است و حدود 13 کیلومتر آن کنارگذر غرب تبریز است که در حال حاضر زیر عبور ترافیک قرار دارد. عملیات اجرایی در 30 کیلومتر از پروژه به طور کامل فعال است و با پیشرفت فیزیکی حدود 11 درصد در حال اجرا است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل کشور تکمیل این شریان حیاتی در استان آذربایجان شرقی را نیازمند مساعدت دولت در تامین اعتبار اعلام کرد و افزود: با توجه به عبور آزادراه از زمین‌های کشاورزی به منظور آزادسازی اراضی و از سوی دیگر به منظور تامین مصالح و قیر مورد نیاز در بخش‌هایی که عملیات اجرایی به خوبی در حال پیشرفت است نیازمند تامین اعتبار لازم از سوی دولت هستیم.

خادمی در توضیح عملیات اجرایی بخش مرند تا بازرگان گفت: هم‌اکنون قطعه 6 آزادراه مرند- بازرگان به طول 60 کیلومتر مراحل ترک تشریفات را در سازمان برنامه و بودجه کشور طی می‌کند و با تسریع در روند این امر به زودی وارد فاز اجرایی خواهد شد.

پیشرفت فیزیکی 76 درصدی بزرگراه اهر- تبریز

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین گفت:‌ طول بزرگراه اهر- تبریز  90 کیلومتر  است که تا کنون 62 کیلومتر از این بزرگراه به بهره‌برداری رسیده است و پیشرفت فیزیکی بخش‌های باقیمانده 76.70 درصد است.

خادمی یادآور شد: این بزرگراه موجب ارتباط شهرستان‌های اهر، کلیبر، مشکین، هریس، ورزقان و خواجه با مرکز استان آذربایجان شرقی خواهد بود و به همین دلیل علاوه بر دارا بودن ترافیک سنگین نیازمند احداث مسیر ایمن با در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی منطقه است.

انتهای پیام/

All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO