Iran

بیگی‌نژاد: کلیت دفاع مقدس امری برنامه ریزی شده، منطقی و عقلانی بود

هادی بیگی نژاد در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس بیان کرد: در دفاع مقدس ما شاهد تصمیم کلان کشوری بودیم که به یقین تصمیم عاقلانه و به موقع بود. فرض کنید در یک منطقه برای نجات جان هزار نفر یک نفر باید فدا شود. آیا این کار عقلانی نیست. قطعا عقلانی می‌باشد.

وی ادامه داد: اما اولین نکته که در این رابطه باید مورد توجه قرار گیرد این است که در هر کار جمعی که صورت می‌گیرد درصدی خطا وجود دارد و در طول تاریخ نیز در همه کشورها این امر به اثبات رسیده است. زمانی که در دفاع مقدس حدود دو میلیون نفر دور هم جمع شده و برنامه ریزی می کردند وجود خطای فردی نیز ایرادی ندارد. افرادی که قصد دارند دفاع مقدس را زمین بزنند می‌گویند فلان رزمنده یک خطا را انجام داد و آن را به دفاع مقدس نسبت می‌دهند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کلیت دفاع مقدس امری برنامه ریزی شده، منطقی و عقلانی بود، تصریح کرد: آن چه که در دفاع مقدس باعث پیروزی ما شد، ایمان بود. افرادی که در دوران دفاع مقدس در صحنه حضور یافتند با ایمان خود جنگیدند نه با تفنگ و تانگ. امروز نیز برای نجات کشور در جنگ اقتصادی نیاز داریم با ایمان بجنگیم. باید افرادی که این تفکر را در سر دارند روی کار بیایند. امروز فردی را به عنوان یک کاردان اقتصادی به سفارت خانه خود در کشورهای خارجی می‌فرستیم اما پس از چند ماه بدون نتیجه به کشور بازمی‌گردد وقتی از او می‌پرسیم که چرا کاری جلو نبرده‌ای می‌گوید پول کافی به بنده داده نشد تا بتوانم برنامه ریزی کنم. این  فرد با اعتقاد خود نمی‌جنگد بلکه تنها به عنوان یک فرد شاغل برای خود وظیفه تعریف کرده است.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس در ادامه تاکید کرد: قطعا با این تفکر ما شکست می‌خوریم چرا که امکانات مادی دشمن از ما بیشتر است. اما اگر با استفاده از ایمان به میدان جنگ برویم قطعا دشمن شکست می‌خورد. از آن جا که جوانان تعلقات مادی کمتری دارند می‌توانند با ایمان قوی تری بجنگند. امروز در جنگ اقتصادی نیز نیاز داریم تا جوانان متخصص و متعهد به میدان آمده و با ایمان خود جنگ را جلو ببرند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تاکید بر عقلانی بودن دفاع مقدس بیان کرد: در عملیات‌های دوران دفاع مقدس ما شاهد بودیم که هزاران نفر ماه‌ها برای یک عملیات برنامه ریزی می‌کردند به عنوان مثال بچه‌های غواص چندین ماه در آب‌های سرد تمرین می‌کردند آیا این دفاع عقلانی نبود؟ تمام عملیات‌ها دارای طراحی‌های عقلانی و با بهره گیری از خرد جمعی صورت گرفت. افرادی که در دوران دفاع مقدس به میدان آمدند و سختی کار را دیدند جز با ایمان خود نمی‌توانستند در این دفاع پیروز شوند. انسان‌های مادی از آن جا که نمی‌توانند این شرایط را درک کنند عقلانی بودن دفاع مقدس را زیر سوال می‌برند. آیا با خندیدن  و حرف زدن می‌شد در جنگ پیروز شد؟

بیگی نژاد در پایان گفت: دفاع مقدس یک زندگی بود و افرادی که در این زندگی وارد می‌شدند دیگر دوست نداشتند از آن برگردند. امروز نیز افرادی در کشور هستند که حاضرند با ایمان خود بجنگند باید این افراد شناسایی شده و از تعهد و تخصص آنان بهره  گیری کنیم.

انتهای پیام

Football news:

Arteta about 0:1 with Leicester: I Don't know why the hell our goal was canceled. It is difficult to create space when 10 people are sitting behind the ball line
Rodgers on 1-0 with Arsenal: Leicester deserved to win. Vardy is a world-class player
Juve without Ronaldo could not beat Verona and Crotone in Serie A
Vardy has scored 11 goals in 12 games against Arsenal in the Premier League. Only Rooney has more
15,000 Teddy bears were planted at the Heerenveen match as part of a campaign to fight cancer. Toys sold for 230 thousand euros
Adidas and Pharrell Williams have reinvented the old forms of Real Madrid, Arsenal, Manchester United, Bayern Munich and Juve. The design is hand-made and celebrates imperfection
Barcelona filed a complaint about the refereeing of the match with Real Madrid to the Spanish football Federation