Iran

چرا نمایندگان مجلس به جای سفر به شهرشان، در تهران می مانند؟

درحالی که مجلس شورای اسلامی تصویب کرد نمایندگان هفته آینده در تهران بمانند و به حوزه انتخابیه نروند، نمایندگان شیراز و ماهشهر می گویند: این تصمیم جمعی نمایندگان بودند؛ و الا خودشان ترجیح می دادند برای شنیدن صدای مردم به حوزه انتخابیه شان بروند.

آفتاب نیوز :
نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی رأی گیری مقرر کردند علی رغم برنامه ریزی پیشین مبنی بر تعطیلی هفته آینده صحن علنی مجلس و سرکشی نمایندگان به حوزه انتخابیه خود، جلسات علنی مجلس برقرار شود.
علی اصغر یوسف نژاد، عضو هیأت رئیسه مجلس در مصاحبه ای با خانه ملت، علت طرح این موضوع را «بررسی عملکرد دولت در اجرای هدفمندی یارانه ها، ثبت نام برای انتخابات مجلس یازدهم و استیضاح وزیر جهاد کشاورزی» عنوان کرد. وی در ادامه تأکید کرد: «ازآنجایی که دو هفته آینده ثبت نام برای حضور در انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی است، با درخواست نمایندگان در هفته ثبت نام، مجلس صحن ندارد و نمایندگان می توانند در حوزه های انتخابیه حضور پیدا کنند.»
نقوی: می مانیم تا جابجایی تیر برق در وزارت نیرو و اقتصاد را بررسی کنیم؟
این درحالی که است که طی هفته جاری شهرهای مختلف صحنه اعتراضات مردمی و در برخی شهرها به شکل شدید بوده است و انتظار عمومی، آن است که نمایندگان با حضور در حوزه انتخابیه خود و دیدار با مردم و گفت وگو با آنها بر سر مطالباتشان به بهبود اوضاع کمک کنند. این موضوعی است که صدای سید حسین نقوی حسینی، نماینده ورامین و پیشوا نیز درآورد. او در بخشی از تذکر خود دراین باره، گفت « بر اساس اخبار رسیده قیمت تمام کالاها و کرایه وسایل نقلیه در حال افزایش بوده و مردم در فشار هستند. نمایندگان باید میان مردم باشند زیرا حلقه ارتباط میان مردم و حاکمیت هستند، چرا هفته آینده صحن علنی تعطیل نشد تا نمایندگان میان مردم و در مساجد، گروه ها و اجتماعات حاضرشده و با مردم صحبت کنند؟» وی در بخش دیگری از سخنان خود تأکید کرد « ما مردم را رها کرده ایم و در مجلس ...