Iran

دژپسند: تا پایان دولت دوازدهم به اهداف دولت الکترونیک می‌رسیم

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، فرهاد دژپسند در آئین امضای تفاهمنامه تبادل اطلاعات بین وزارت اقتصاد و وزارت تعاون، کا رو رفاه اجتماعی که در نمایشگاه الکامپ برگزار شد تاکید کرد: توافق اخیر در راستای شکل‌گیری کامل نظام مالیاتی کشور بوده و برای افزایش درآمد مالیاتی هم باید پایه‌های مالیاتی افزایش یابد و هم راه‌های فرار مالیاتی بسته شود.

وی گفت: در هفته گذشته به عنوان هفته فرهنگ مالیاتی صاحبنظران به بیان ایده‌های خود در این زمیننه پرداختند.

وزیر اقتصاد  افزود: بنده در این راستا در جلسه‌ای با رئیس جمهور بر رونمایی و بهره‌برداری از اقتصاد هوشمند تاکید داشتم.

وی ادامه داد: در اقتصاد هوشمند بسیاری از مولفه‌های اقتصادی از سطح فعلی فراتر رفته و بایستی به نظام بیمه، مالیات، بورس و فضای کسب و کار دیجیتال و هوشمند برسیم.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه فرآیند طولانی و زمانبر کسب مجوزها قابل قبول نست گفت: باید روند صدور مجوزها سرعت گیرد و یکی از دستگاه‌های که در زمینه تبادل اطلاعات با وزارت اقتصاد همکاری تنگاتنگی داشته و در اسرع وقت تفاهمنامه مربوطه امضا شد وزارت کار بوده است.

دژپسند افزود: این همکاریها در زمینه مالیات ثابت نمی‌ماند و به سرعت در سایر سطوح تسری پیدا می‌کند.

وی تاکید کرد:‌وزارت ارتباطات و وزارت راه نیز با وزارت اقتصاد در زمینه تبادل اطلاعات تعامل مناسبی دارند.

وزیر اقتصاد افزود: رونمایی از سامانه‌های جدید نشان دهنده عزم وزارت اقتصاد در الکترونیکی کردن امور است و امیدواریم تا پایان دولت دوازدهم به اهداف تعیین شده در دولت الکترونیک دست پیدا کنیم.

 دژپسند در مراسم رونمایی 3 طرح الکترونیکی وزارت اقتصاد در نمایشگاه الکامپ گفت : موضوع اقتصاد کلان، بازارهای مالی و تجارت، اقتصاد هوشمند از برنامه های پیش بینی شده برای فعالیت شبکه تحلیل گران جوان است. وزیر اقتصاد گفت: شناخت نیازها، مشکلات جامعه و انتقال آن به وزارت اقتصاد از دیگر ماموریت‌های این شبکه است و وزارت اقتصاد در زمینه کسب نظرات نخبگان و دریافت سازوکارهای اجرایی نیز از این گروه تحلیلی بهره خواهد برد، در عین حال، دانشجویان دکترا و کارشناسی ارشد اقتصاد در این شبکه حضور خواهند داشت و از نظرات آنها استفاده می‌شود.

وزیر اقتصاد در ادامه رونمایی از سامانه های مذکور گفت: وقتی که بحث تحقق اقتصاد هوشمند مطرح شد، می‌توان به ابر فرصت‌ها فکر کرد و امروز امید تحقق این هدف کاملا قابل مشاهده است. وی گفت: هم ابعاد مکانی و هم زمانی در قالب سامانه‌های یادشده حذف می‌شوند و بیش از میلیون ها برگ کاغذ نیز صرفه‌جویی می‌شود. در قالب سامانه مالیاتی نیز تقاضا برای سفر حذف و روابط چهره به چهره نیز حذف خواهد شد.

دژپسند خاطرنشان کرد: عرضه اطلاعات مودی بدون دستکاری باعث حذف اجحاف به مودی و تحقق حقوق دولت خواهد شد، افزود: سامانه شبکه تحلیل گران جوان اقتصاد ایران نیز امروز رونمایی می شود و ما ناچار نیستیم برای برون رفت از مشکلات تنها به نیروهای چند دستگاه تکیه کنیم. نیروهای فراوانی از تحلیل گران اقتصادی را داریم که می توانند پیشنهادات و راهکارهای خود برای برون رفت از مشکلات ارایه دهند.

وی گفت: ما می توانیم بدون قید زمان و مکان از نظرات اقتصاددانان جوان بهره مند شویم. برای اینکه نظام انگیزشی زا نیز دیده باشیم، ساختار طراحی شده و مباحث مادی نیز مطرح است. شورای راهبری به ریاست معاون اقتصادی وزارتخانه پیش بینی شده و یک شورای راهبری ده نفره فعال خواهد بود.

دژپسند ادامه داد: شورای فناوری اطلاعات نیز در وزارتخانه طراحی شده که بتوانیم دستاوردهای علمی در انجام امور داشته باشیم. در قالب سامانه برون سپاری سازمان مالیاتی، فرایند صدور مجوزها و یکپارچه سازی اقدامات بهبود خواهد یافت. در قالب درگاه الکترونیکی سهامداران نیز پروژه هایی تعریف شده و از سال گذشته سامانه شناسایی مشتری به صورت الکترونیکی رونمایی شد و در حال حاضر یک میلیون و 200 هزار رکورد ثبت شده است.

وی افزود: درگاه واحد سهامداران که رونمایی می شود طیف وسیعی از اطلاعات را ارایه می کند و بیش از 600 هزار مراجعه در سال حذف می شود. سامانه جدید بیش از 400 میلیون رکورد اطلاعاتی را ارایه خواهد کرد.

انتهای پیام/

Football news:

Pep Guardiola: we are Happy to play in the Champions League with Real Madrid, the king of this tournament
Xavi has extended his contract with al-Sadd until the end of the 2020/21 season
Asensio is in the starting line-up for Real Madrid for the first time in 420 days
Barcelona is demanding compensation from Nike. The company had previously withdrawn the form from stores due to poor quality
Pogba posted a photo with a hairstyle in support of BLM: ✊🏾✊🏾✊🏾✊🏾✊🏾✊🏾✊🏾
Borussia have notified Manchester United that they will not release Sancho for less than 120 million euros. There are no other candidates
Agent Hakimi: Zidane is the reason for moving to Inter. He did not call Ashraf, but Conte spoke about the project