Iran

فروشندگان در عید غدیر بیشترین تخفیف را به مردم بدهند

در این روزها هر کسی که خود را شیعه و دوستدار امیرمؤمنان علی (ع) می‌داند، به دنبال آن است تا به شکلی در بزرگداشت این روز سهم و دین خود را ادا کند و به گونه‌ای در آن شریک شود. یکی خانه خود را چراغانی می‌کند، یکی پرچمی بر در خانه خود نصب می‌کند، یکی هم در این روزگار کرونایی به دنبال تهیه سبد غذایی برای نیازمندان است و خلاصه هر کسی که کاری از دستش ساخته است، فرصت را غنیمت شمرده و تلاش می‌کند تا ارادت خود را به آن حضرت نشان دهد. در این میان حجت الاسلام شهاب مرادی که در مناسبت‌های مختلف، طرح‌های جالب و منحصر به فردی دارد، از طرحی جدید در این ایام برای خبرنگار معارف ایرنا می‌گوید.

مرادی به منظور تعظیم و تکریم عید غدیر، این روز بزرگ و عید فرخنده پیشنهادی داده تا شادترین روز خدا شادتر برگزار شود. مرادی به همه تولیدکنندگان، فروشندگان، ارائه‌کنندگان خدمات و دستگاه‌های دولتی و عمومی غیردولتی و تعاونی ها و بخش خصوصی پیشنهاد می‌کند که بیشترین میزان تخفیف در طی سال را به عید غدیر اختصاص دهند. البته برخی از دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی چون روز عید غدیر، تعطیل رسمی است می‌توانند برای برخی تخفیفات یا تسهیلات یک روز قبل یا یک روز بعد از عید را برگزینند.

وی معتقد است که پیشنهادها باید متناسب با هر دستگاه اجرایی و سازمان و شرکت و مجموعه اقتصادی باشد؛ از بیشترین عفو و تخفیف در مجازات محکومین توسط قوه قضائیه یا ارائه رایگان کردن خدمات کنسولی توسط نمایندگی‌های وزارت خارجه کشورمان در این روز.

وی تاکید دارد که این حق امیرالمؤمنین (ع) است که همه سازمان‌های عمومی و خصوصی و فعالان بخش اقتصادی برای جشنواره تخفیف در عید غدیر  اهمیت و ارزشی ویژه قائل شوند و دولت و مجلس تمهیدات، معافیت‌ها و مشوق‌هایی را برای این مجموعه‌ها درنظر بگیرند. 

وی همچنین از شورای عالی انقلاب فرهنگی خواست تا مشوقی برای این پیشنهاد باشند و کمک کنند تا نهادها و دستگاه های دولتی و عمومی بتوانند گامی در این زمینه بردارند. 

این فعال اجتماعی و چهره نام آشنای جوانان و خانواده معتقد است هدف اصلی از این پیشنهاد در کنار تجلیل از عید سعید غدیر و مقام شامخ امیرالمومنین علی(ع)، بیان برتری، امتیاز و شرافت روز عید غدیر نسبت به سایر روزها و مناسبت‌ها و حتی سایر اعیاد از جمله عید سعید فطر، عید قربان، عید مبعث و ولادت‌ها و روز جمعه است.

وی تاکید کرد: منافع اقتصادی این طرح برای توده مردم خصوصا قشر متوسط بسیار زیاد خواهد بود.

این پیشنهاد شهاب مرادی می‌تواند با همراهی فروشندگان، ارائه‌کنندگان خدمات و دستگاه‌های دولتی و عمومی به یک سنت حسنه تبدیل شود تا عید غدیر را به ‌عیدی به مراتب شاد تر برای مردم ایران و حتی گردشگران خارجی مبدل سازد.

Football news:

Godin will terminate his contract with Inter and move to Cagliari (Fabrizio Romano)
Wolverhampton made red and green uniforms to make the 12 Portuguese players at the club feel good. New level of care 🔴 🟢
Jose Mourinho: I have too many players at Tottenham. I don't like it
FIFA allowed players to change the national team if they played one official match other than the world Cup
Tiago is still in Liverpool: he came for a new challenge, and Klopp won't even have to sell anyone
Tiago on moving to Liverpool: I Want to win as many trophies as possible. I will give my heart to the field
Ex-agent of Levandovsky sued the player's company and demands about 9 million euros