Iran

هدیه اصلی را داور به سپاهان داد

علیرضا اکبرپور یکی از مؤثرترین بازیکنان ۲۵ سال اخیر باشگاه استقلال به شمار می‌رود. او که فصل قبل به عنوان سرمربی تیم نوجوانان استقلال عملکرد موفقی از خود به‌ جا گذاشت عقیده دارد بیانیه باشگاه سپاهان می‌تواند تیم داوری بازی آینده این تیم برابر استقلال را تحت فشار روحی قرار دهد. اکبرپور به خبرورزشی گفت: بازی استقلال و سپاهان را اکثر مردم تماشا کرده‌اند. ساعت بازی‌ها طوری شده که اکثریت جامعه فرصت دیدن مسابقات را پیدا کرده‌اند. وقتی بازی صفر- صفر بود آقای پیام حیدری داور مسابقه در اقدامی سختگیرانه به آرش رضاوند کارت قرمز نشان داد و استقلال قبل از پایان نیمه اول ۱۰ نفره شد. طبیعی بود وقتی یک تیم ۱۰ نفره می‌شود کمتر ریسک کند و دنبال استفاده از تک‌موقعیت‌ها باشد و روی توانایی‌های قابل تحسین شیخ دیاباته استقلال موفق شد سپاهان را شکست دهد. مهاجمی نظیر او برای یک تیم نعمت است و نمی‌دانم بازیکنی با این کیفیت در فوتبال آسیا چه می‌کند؟ در عین حال بسیار خوشحالم تیم عزیزم استقلال چنین مهره‌ای دارد. به هر حال بازی تمام شد رفت ولی اعتراض سپاهانی‌ها آغاز شد.

اکبرپور در ادامه گفت: در بیانیه باشگاه حریف ذکر شده داور به استقلال هدیه داده است. اگر به ‌زعم آنها دادن کارت قرمز به بازیکن استقلال در نیمه اول هدیه است، من حرفی ندارم! باید پذیرفت باشگاه استقلال می‌توانست بیانیه بدهد و با اشاره به ۱۰ نفره کردن تیم اعلام کند تیم داوری به سپاهان هدیه داده است البته این اتفاقات در مقایسه با هدیه‌ای که در بازی رفت تقدیم تیم سپاهان شد اصلاً چیزی نیست. یادتان هست استنلی کی‌روش چگونه به هوا پرید و توپ را با ضربه دست از محوطه جریمه تیم سپاهان دور کرد و استقلال به چه راحتی دو امتیاز مهم را در کورس قهرمانی از دست داد. تا اینجای کار در یک فصل فوتبال استقلال دو هدیه هم طلبکار است. در عین حال ادبیات برخی از آقایان برایم تعجب‌برانگیز است! دوشنبه شب یکی از مسئولان یک باشگاه در برنامه تلویزیونی با صدای بلند مشغول اعتراض بود. خوشحال شدم که دیدم سرپرست تیم استقلال مثل یک جنتلمن صحبت کرد. بالاخره یک جاهایی تفاوت بینش و گفتار افراد مشخص می‌شود و حالا همه فهمیده‌اند که چرا سعید رمضانی داماد خانواده ناصرخان حجازی است.

مهاجم اسبق استقلال گفت: برخی رفتارها در فوتبال ما نخ‌نما شده است. باورتان می‌شود بازیکنان تیم نوجوانان استقلال که من در کنارشان مشغول کار هستم با اشراف کامل درباره مسائل موجود در فوتبال ما صحبت می‌کنند. گاهی به رفقا می‌گویم ما وقتی هم‌سن اینها بودیم به هیچ عنوان چنین قدرت ذهنی و تحلیلی نداشتیم. نسل جدید ما را شگفت‌زده می‌کند. به صورت میانگین مثلاً کارهایی که مربوط به گوشی موبایل یا کامپیوتر است را نونهالان امروزی بهتر از بزرگسالان انجام می‌دهند.

از سرمربی تیم نوجوانان استقلال درباره اخبار و شایعاتی که پیرامون تیم‌های پایه باشگاه‌های کشور مطرح می‌شود و می‌گویند تعدادی از مربیان تیم‌های پایه‌ای از والدین بچه‌ها طلب پول می‌کنند تا نامشان را در لیست قرار دهند سؤال کردیم؛ اکبرپور گفت: پدر یکی از همین بچه‌ها آمده و بدون خجالت از من سؤال کرده آقای اکبرپور از باشگاه چقدر دستمزد می‌گیرید؟ من پنج برابرش را می‌دهم تا بچه‌ام به عنوان شاگرد زیر دست شما کار کند. از این دست پیشنهادات در تیم‌های پایه‌ای به خصوص وقتی در استقلال یا پرسپولیس باشید وجود داشته و بعد از این هم خواهد بود. نمی‌خواهم بگویم من خیلی آدم خوب و درستکاری هستم ولی برای خودم یک چارچوب اخلاقی و اصول کاری دارم. صادقانه بگویم کل دستمزدم برای دو سال حدود ۹۰ میلیون تومان است که آن را هم به دلیل مشکلات مالی باشگاه پرداخت نکرده‌اند اما اگر قرار باشد تا آخر عمرم هم با همسر و فرزندم در همین کرج در خانه اجاره‌ای زندگی کنم حتماً همین کار را می‌کنم ولی پول ناحق سر سفره زن و بچه‌ام نمی‌برم؛ معلم اخلاق هم نیستم که بخواهم به بقیه آدم‌ها درس بدهم یا نصیحت‌شان کنم اما این را می‌دانم که اگر بر اساس رابطه دوستانه، فامیلی یا برای کاسبی بخواهم یک بازیکن را در لیستم قرار بدهم باید نام یک نفر را خط بزنم و این می‌شود خوردن حق یک انسان، صدمه زدن به آینده او و خانواده‌اش که این کارها تاوان بدی دارد. اعتقاد دارم اگر چنین کاری بکنم خیلی زود حق پسرم پایمال می‌شود و چوب می‌خورم.

بیشتر بخوانید:نامجو مطلق: استقلال از داوری‌ها متضرر شده است

251 251

Football news:

Liverpool will buy Jota for 41 million pounds. Wolverhampton will pay up to 13.5 million for Hoover
8 is Bavaria's favorite number. Now she beat Schalke: Gnabry scored a hat-trick, Sane scored 1+2, Lewandowski came up with an assist by rabona
Liverpool agreed a 5-year contract with Jota. The transfer amount could be 43 million euros
I left everything and went to the other side of the world for my favorite team. The heartwarming story of a Norwegian fan in love with Santos
Lewandowski scored in the 1st round of the Bundesliga in 7 seasons and repeated the championship record
Gnabry scored a hat-trick against Schalke
Lewandowski scored for Schalke in their 10th Bundesliga game in a row. This is a League record