Iran

حجاب یک سبک زندگی ایرانی و اسلامی است

مریم بیدخام روز شنبه در نشست فرهنگی اجتماعی فرماندهی انتظامی استان با موضوع بررسی راهکارهای ارتقاء حجاب و عفاف بر پایه مشارکت فعال و ایفای نقش سازمان‌های متولی، افزود: بسیاری از متولیان امر عفاف و حجاب در طول ۴۰ سال گذشته اسلامی بودند اما اینکه چه شده ما نتوانسته‌ایم در این بخش به اهداف و خواسته‌های خود برسیم، به یک آسیب شناسی جدی نیاز دارد.

وی با بیان اینکه با گذشت چهار دهه از عمر انقلاب اسلامی هنوز مسوولان ما در حوزه حجاب دغدغه خاطر دارند، تصریح کرد: در گذشته بسیاری از متولیان این حوزه برخی موارد از جمله ماهواره و فضای مجازی را در برنامه‌های خود پیش‌بینی نکرده بودند و به همین لحاظ لازم است که در جلسات مربوط به حجاب، سیاست‌های کلان در این حوزه واکاوی و تبیین شود.

این مسوول حوزه فرهنگی ادامه داد: هر قدر جلوتر می‌رویم نسل جوان مطالبهگرتر از گذشته می‌شود که باید با استفاده از روش‌های اقناعی (چرا که روش‌های سلبی و بازدارنده در این بخش پاسخگو نبوده) بتوانیم پاسخگوی نیازهای روز آنها باشیم تا جایی که تا می‌توانیم در فضای ایجابی رفتارهای اقناعی را ترویج دهیم تا نسل جوان بتواند مساله حجاب را در لایه‌های زندگی خود مشاهده کند.

بیدخام با اشاره به استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد در القای فرهنگ عفاف و حجاب، تصریح کرد: با توجه به اینکه دستگاه‌های دولتی به تنهایی از عهده این مساله بر نمی‌آیند لذا با بهره‌گیری مناسب از توانایی سازمان‌های مردم نهاد و با ایجاد شبکه‌های مختلف، مقوله حجاب را می‌توان در لایه‌های زندگی اجتماعی گسترش داد.

به گفته این مسوول، رتبه بالای استفاده از لوازم آرایشی و جراحی‌های زیبایی در کشور ما ناشی از ناهنجاری‌های صورت گرفته در گذشته بوده است.

۵۰۰ برنامه فرهنگی در حوزه عفاف و حجاب 

صدیقه ربیعی، مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری قزوین نیز در این نشست اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا برنامه‌های حضوری مربوط به هفته عفاف و حجاب را با حدود ۵۰۰ برنامه به فضای مجازی منتقل کرده‌ایم.

وی ادامه داد: برای داشتن یک زندگی سالم، زندگی عفیفانه را سرلوحه اهداف خود باید کرد و در این راه مادران به عنوان یک عضو تاثیرگذار در جامعه می‌توانند در رشد و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب بسیار تاثیرگذار باشند.

وی با بیان اینکه در بخش فرهنگ عفاف و حجاب طی ۴۰ سال گذشته با مشکلاتی روبرو بوده‌ایم، خاطرنشان کرد: شاید کارهایی باید در گذشته صورت می‌گرفت اما نشد ولی باید در سه فاز کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برنامه‌های هدفمند خود را پیگیری کرده و شرایط کنونی نیز ایجاب می‌کند که برنامه‌هایمان مستمر و همراه با نوآوری و خلاقانه‌تر باشد.

ربیعی با اشاره به اینکه برنامه‌های حوزه عفاف و حجاب باید به صورت فردی، خانوادگی و اجتماعی برنامه‌ریزی شود، تصریح کرد: امروز جوانان ما با جنگ نرم روبرو هستند که اگر بخواهیم این توطئه را خنثی کنیم باید از آنها جلوتر حرکت کنیم و با طراحی و اجرای برنامه‌های نو و خلاقانه پاسخگوی نیازهای آنان باشیم.     

Football news:

I would not be surprised if Pochettino is appointed in less than 3 days. Ex-Barca winger Carrasco on the club's new coach
Alaba about Mueller: we are Glad that Bayern have such a player
Jordi Cruyff replaced Donadoni at the head of China's Shenzhen
Tiago Pro 8:2 with Barca: Bayern haven't won anything yet
Bartomeu's future in Barcelona will be discussed by the Board of Directors next week
CSKA is ready to offer 7 million euros for defender Fuchs. Internacional wants 10 million^. CSKA intends to acquire the Central defender of Internacional Bruno Fuchs, who is also claimed by Monaco and Lille
Goretska Pro 8:2 with Barca: This is only the first of three steps