Iran

همایش ورزش همگانی به میزبانی ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد

به گزارش روز جمعه ایرنا، این پویش سراسری آماده باش در پایتخت در راستای توجه بیشتر به ورزش همگانی و تشویق مردم به فعالیت بدنی در زمان شیوع کرونا بوده است که با فاصله اجتماعی و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در فضای باز این استادیوم ورزشی برگزار شد.  


همچنین آموزش رشته های ورزش همگانی از جمله پینت بال، فریزبی، کراس فیت، اریال سویینگ پرثوآ، یوگا، روزانه، آمادگی جسمانی، کتل بل، چوگو، تیرو کمان، طنابزنی برای ورزشکاران انجام شد.

رضا گل‌محمدی مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران با بیان اینکه یکی از رویکردهای ما با همکاری هیات های ورزشی، همگانی کردن ورزش در آحاد جامعه است گفت: توجه به این موضوع می تواند فقر حرکتی را در جامعه کاهش دهد.  

وی بیان کرد: با شیوع کرونا بسیاری از هیات های ورزشی استان از طریق ورزش مجازی به بعد همگانی ورزش پرداخته اند.  

 رئیس هیات ورزش همگانی استان تهران با بیان اینکه کرونا و شرایط فعلی ناشی از آن ورزش و روحیه نشاط را در جامعه کمرنگ کرده است ابراز امیدواری کرد که با برگزاری چنین طرح ها و برنامه هایی دوباره بتوانیم نشاط جمعی و انگیزه ورزشی را از طریق تلویزیون و فضاهای مجازی در بین خانواده ها ایجاد کنیم.

ولی الله شجاع پوریان در این خصوص به خبرنگار ایرنا افزود: در ایام شیوع کرونا ورزش تعطیل نبوده و با برگزاری کلیپ های مجازی، آوای همسایگی و آماده باش ورزشی زمینه تحرک و نشاط را در جامعه فراهم کرده ایم.  

وی بیان کرد: در نظر است که در طرح آماده باش ورزشی با هماهنگی شبکه های اجتماعی و رسانه ها این پویش را گسترش دهیم.

شجاع پوریان با بیان اینکه این طرح ۵۰روز ادامه خواهد داشت افزود: هدف از این طرح های ورزشی حضور اجتماعات مردمی در راستای توسعه ورزش همگانی است که با پخش موسیقی مجاز و مفرح حس سرزندگی را برای شهروندان به ارمغان آورد.

به گفته رییس هیات ورزش همگانی، استان تهران، یکی از استانهای پایلوت در ورزش همگانی بوده که از طریق طرح آوای ورزش در همسایگی روزهای سه شنبه با حضور در مجتمع های مسکونی پایتخت از طریق بالکن های منازل و فضای باز مجتمع ورزش همگانی را گسترش می دهند.  

وی خاطر نشان کرد: طرح پویش آماده باش به دستور فدراسیون ورزشهای همگانی از ۱۰ مرداد الی ۳۰شهریور ماه به طور سراسری با برگزاری برنامه های مجازی در سراسر کشور برگزار می شود. 

Football news:

Dynamo Stavropol about the match with Rotor: Transfers in the Russian Cup are prohibited. The RFU said that there is no way back
Maccabi entered the Champions League without 11 players due to covid. UEFA allows you to play if there are 13 players from the application
Ole Gunnar Solskjaer: De Gea saved us for years, Henderson did the same today. Lingard played well
The semed said goodbye to Barcelona: Thank you for the opportunity to realize the dream. Eternally grateful
Juve have leased Morata from Atletico for 10 million euros with the right to buy out for 45 million
Barcelona and Atletico have agreed a move for Suarez (Fabrizio Romano)
At the 1950 world Cup, Amateurs from the United States beat England. The coach of the Americans compared their players to sheep, and the author of the winning goal went missing