Iran

حناچی: جلوی تخریب باغات را گرفته‌ایم

خبرگزاری فارس: پیروز حناچی شهردار تهران در مراسم افتتاح بوستان پدر معروف به بوستان عبقری در منطقه ۲ شهرداری تهران گفت: در آموزه های دینی آمده است مومن وقتی قول می دهد باید به آن قول و وعده عمل کند.

حناچی ادامه داد: قول داده بودیم نگذاریم باغات تخریب شود قول دادیم عرصه های عمومی را افزایش دهیم که همین مسیر را ادامه می دهیم.

وی افزود: در ادبیات داریم که می گویند مرا عهدی است با جانان... از این رو ما با شورای شهر همکاری تنگاتنگی داریم تا در مسیر خدمت رسانی به مردم قدم برداریم.

شهردار تهران گفت: عهد بستیم تهران برای همه باشد و از مواهب آن همه استفاده کنند و حتما همین راه را ادامه می دهیم. شاید از این به بعد مگاپروژه ها کم باشد اما مسیر ما در جهت کمک رسانی بهتر به مردم است.

حناچی خاطرنشان کرد: در تاریخ ۱۳ اسفند سال ۹۳ رهبری فرمودند جلوی تخریب باغات را بگیرید و ما خوشحالیم که امروز گزارش بدهیم به مردم که در حال حفظ باغات هستیم و برای این امر یک مصوبه مهم داریم.

وی افزود: در طول دوره گذشته ۱۴۰ هکتار از باغات زیر بار ساخت و ساز رفت و در عمل باغات از بین رفت اما تلاش کردیم این روند متوقف شده و جلوی تخریب باغات گرفته شود.

شهردار تهران گفت: نهایت تلاش مان را می کنیم که به کمک همه دستگاه ها برویم تا بتوانند لکه های سبز و باغات را حفظ کنند و آن را به مردم بسپارند.

حناچی ادامه داد: امروز همه پروژه های افتتاح شده در منطقه ۲ از جنس محیط زیستی بود و در بهتر شدن کیفیت زندگی مردم سهم دارد.

وی به برگزاری انتخابات شورایاری ها اشاره کرد و گفت این انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار می شود و امیدوارم با حضور مردم پای صندوق های رأی افراد دارای صلاحیت به این عرصه وارد شوند.

پیروز حناچی همچنین در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در خصوص مرجع تظلم‌خواهی شهروندان از دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف زیرمجموعه شهرداری تهران گفت: ما گزارشات 137 و 1888 را در بازه‌های زمانی مشخص تحلیل و بررسی می‌کنیم.

وی گفت: پس از تحلیل و بررسی هر گزارش موضوعات احصا شده را به دستگاه‌های مرتبط و مسؤول ارجاع می‌دهیم تا پیگیری لازم را در خصوص آن داشته باشند.

حناچی گفت: بعد از دسته‌بندی درخواست‌های مردم و همچنین گزارشات ثبت شده در سامانه 137 و 1888 وقتی یک موضوعی به درجه‌ای از حاد شدن رسیده و درخواست جمع کثیری از شهروندان می‌شوند آن را به طور جدی تعقیب کرده و شخص خود شهردار تا حصول نتیجه آن را دنبال می‌کند.

شهردار تهران همچنین در خصوص خرابی برخی پله‌های مکانیزه عابر پیاده گفت: متاسفانه این مشکل ناشی از شرایط به وجود آمده برای کشور و تحریم‌های ظالمانه دشمنان است.

وی افزود: این پله‌ها عموما تولید خارجی هستند و پیمانکاران برای نگه داشت آن دچار مشکلاتی هستند اما در حال مذاکره با شرکت‌های داخلی هستیم تا از تولیدات آنها استفاده کنیم.

Football news:

Zidane on the win over Getafe: These three points are very important. There are 5 finals ahead
Borussia agreed to transfer 17-year-old midfielder Birmingham Bellingham for 23 million euros
Getafe goalkeeper Soria on 0:1 with Real Madrid: a Draw would have been fairer
Courtois has kept 16 clean sheets in the League – more than anyone in the top 5 leagues of Europe
Ex-referee Andujar Oliver: Carvajal was clearly knocked down in the Getafe penalty area. A clean penalty
Carvajal on 1-0 with Getafe: we Should have taken advantage of Barca's misfire. Everything depends on us
Gattuso on 0:2 with Atalanta: I'm furious. I didn't like the attitude of the players