logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Iran

جامعه هنری با دوری از سیاسی کاری به تلطیف جامعه کمک کند

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمحمد زاهدی ظهر یکشنبه در نشست با اعضای خانه هنرمندان استان قزوین که در استانداری برگزار شد اظهارداشت: ابزار هنر در شرایط کنونی می تواند آرامش و لطافت خاصی در جامعه ایجاد کند و اضطراب و استرس مردم را کاهش دهد

وی بیان کرد: فرهنگ و هنر به عنوان روح یک جامعه محسوب می شوند که اگر از آنها درست استفاده کنیم می تواند به آرامش جامعه و وحدت مردم هم کمک کند.

زاهدی تصریح کرد: استان قزوین با داشتن هنرمندان شاخصی در خوشنویسی، تئاتر، هنرهای تجسمی، تعزیه، صنایع دستی و موسیقی از جایگاه ویژه ای در کشور برخوردار است و اگر این استعدادها مورد توجه قرار گیرد حتماً بازخوردهای خوبی خواهد داشت.

استاندار قزوین یادآورشد: با داشتن هنرمندان شاخصی در معماری به نظر می رسد از این هنر کمتر برای فضاسازی شهری استفاده کرده ایم و این غفلت منطقی نیست.

وی بیان کرد: در ایران اسلامی فرهنگ و هنر قدمتی دیرین دارد و هنر موسیقی در همه خطه ها دیده می شود و می توان اذعان کرد قومی که موسیقی ندارد فاقد اصالت است و ایران با داشتن اقوام مختلف توانسته از موسیقی و سازهای مختلفی برخوردار باشد که سایر کشورها از آن بی بهره اند.

زاهدی تصریح کرد: هنر می‌تواند وحدت ملی را تقویت کند و در این راه زبان موسیقی چون برای همه قابل فهم است، باید مورد توجه واقع شود و از آن بخوبی استفاده کنیم.

استاندار قزوین اظهارداشت: متاسفانه وقتی سیاست بر همه امور استان سایه افکنده موجب شده نگاه های جناحی و سیاسی انرژی زیادی از مدیران را بگیرد و اقدامات دستگاه های اجرایی را زیر سوال ببرد و در این عرصه اهالی فرهنگ هم آسیب بیشتری می بینند.

وی افزود: توصیه می کنیم تا جامعه هنری خود را از سیاسی کاری دور نگه دارد چون سیاست زدگی با روح فرهنگ و هنر منافات دارد و می تواند فعالیتهای این بخش را تحت تاثیر قرار دهد که خوشایند نیست.

زاهدی گفت: اگر هنر فقط برای سرگرمی و تفریح از سوی مردم مورد توجه قرار گیرد نمی توانیم به اعتلای آن امیدوار باشیم لذا اگر بتوانیم این نگاه را تغییر دهیم، ظرفیت‌های بسیار خوبی برای فعالیت های فرهنگی ایجاد می شود و از آنجا که فرهنگ توسط اهالی فرهنگ ساخته می شود می توان با افزایش نشست های تخصصی با اصحاب هنر و تعامل بیشتر برای حل مشکلات فرهنگ و هنر استان اقدام کرد.

زاهدی توجه به اقتصاد هنر را موجب پویایی و تداوم آن دانست و گفت: برپایی نمایشگاه اکسپو کار خوبی بود اما از مردم استان قزوین انتظار داشتیم برای خرید آثار هنری این نمایشگاه استقبال بیشتری می کردند که امیدواریم در آینده با تقویت ارتباط و نزدیکی مردم با هنر شاهد استقبال بیشتری از این گونه نمایشگاه ها باشیم.

All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO