Iran

جسد کوهنورد فوت شده در توچال منتقل شد

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان شمیرانات عصر جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا توضیح داد: کوهنورد مذکور تنها و خارج از مسیرهای مشخص شده در حال پیمایش کوه بود که شب گذشته به علت شدت سرما (دمای منفی ۲۰ درجه)، وزش بادهای شدید و کمبود تجهیزات در محدوده شیرپلا توچال (واقع در شمال پایتخت) جان خود را از دست داد.

حسن فرهانی گفت: کوهنوردی ساعت ۱۲ بامداد امروز این مرد را رویت و به اطلاع امدادگران هلال احمر رساند که پس از اعزام تیم امداد و نجات کوهستان شیرپلا، امدادگران ما با جسد بی جان او در برفی با ارتفاع ۱۶۰ سانتی متر مواجه شدند و عملیات انتقال را از صبح امروز آغاز کردند.

وی با توجه به شرایط منطقه و حوادث متعددی که برای کوهنوردان و گردشگران رخ می‌دهد تأکید کرد: ورزشکاران و شهروندان نکات ایمنی را رعایت کنند تا شاهد چنین حوادثی نباشیم.

شهروندان در صورت وقوع حادثه می‌توانند با شماره تماس ۱۱۲ جمعیت هلال احمر ارتباط برقرار کنند.

شمیرانات با آب و هوایی کوهستانی متشکل از شهر شمیران (منطقه یک و شمال و شرق منطقه دو تهران) و دو بخش لواسانات و رودبار قصران در شمال و شمال شرقی پایتخت واقع شده؛ این شهرستان دارای کوه‌ها، روددره ها و محل عبور رودخانه جاجرود به سد لتیان و به همین علت در تمامی فصول با استقبال چشمگیر گردشگران و کوهنوردان مواجه است.