Iran

کنگره ملی شعر و داستان «ایران من» تمدید شد

محمد مفتاحی - از اعضای شورای سیاست‌گذاری جشنواره «ایران من» - با اعلام این خبر به ایسنا گفت: با توجه به پیشنهاد انجمن‌های ادبی سراسر کشور و این‌که کنگره ملی بود تصمیم به تمدید آن گرفتیم، بنابراین علاقه‌مندان تا ۲۰ خرداد برای ارسال آثار زمان دارند. ما از تمام شاعران و نویسندگان کشور برای شرکت در این کنگره ملی که در استان البرز و شهر کرج برگزار می‌شود، دعوت می‌کنیم. این جشنواره با همت آقای ناصر مقدم، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، کمیته شعر و ادب و خانه انجمن‌های ادبی البرز،  همچنین آموزش  و پرورش استان البرز و پژوهش‌سرای دانش‌آموزی کوثر شکل گرفته است.

او افزود: هشت محور برای این کنگره تعریف شده که همه با «ایران من» شروع می‌شود: «ایران من، سرای صلح و دوستی اقوام ایرانی»، «ایران من، سرزمین فرهنگ کهن و باستانی»، «ایران من، جلوه‌گاه زیبایی طبیعت و سرزمین چهار فصل»، «ایران من، کشور حماسه و مقاومت»، «ایران من، کشور آیین‌ها و رسوم زندگی ایرانی اسلامی»، «ایران من، ایران ما»، «ایران من و انقلاب اسلامی» و «ایران من و مدافعان حرم».  بخش‌هایی که برای جشنواره تعریف شده بخش‌های مختلفی است که این موضوع دست علاقه‌مندان را برای ارسال‌ آثار باز می‌گذارد؛ مثلا اگر شعر دوست دارند در زمینه شعر کلاسیک یا سپید شرکت کنند یا اگر  طنز دوست دارند اثر طنز بفرستند. همچنین برای سنین مختلف هم این برنامه را گذاشته‌ایم و کودکان و نوجوانان و جوانان (۱۰ تا ۱۸ سال) می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

مفتاحی درباره زمان برگزاری مراسم پایانی این جشنواره که قرار بوده در روز قلم (۱۴ تیرماه) برگزار شود، نیز گفت: همه چیز به کرونا بستگی دارد؛ این‌که این شرایط ادامه دارد یا نه.  ما به هیچ وجه نمی‌خواهیم  اختتامیه‌ برنامه‌مان به صورت غیرحضوری باشد و  دل‌مان می‌خواهد  عزیزان از شهرها و استان‌های مختلف به استان البرز  بیایند و مهمان ما باشند. در بخش‌های جنبی‌مان نیز تقدیر و تشکر از پیشکسوتان را داریم. گردهمایی برای ما خیلی مهم است. اگر الان درباره برگزاری مراسم پایانی نظر قطعی‌ نمی‌دهیم به خاطر این است که می‌خواهیم ببینیم آیا این شرایط ادامه خواهد داشت و ما نخواهیم توانست عزیزان را دور هم جمع  کنیم و یا این‌که این ماجرا مرتفع می‌شود. فعلا قرار ما همان روز قلم در تیرماه است و  قرار شده کمیته داوران ما آثار را خیلی سریع بررسی کنند. مگر  این‌که شرایطی پیش بیاید، مثلا استقبال زیاد باشد یا دوباره زمان را تمدید کنیم  یا اگر  شرایط کرونایی  نگذارد مراسم‌مان را به صورت حضوری برگزار کنیم، اختتامیه را به تعویق می‌اندازیم.

انتهای پیام

Football news:

The drunk at the party in honor of the transition to Barca was crying with happiness on his father's shoulder
Christophe Dugarry: Messi really could have given Griezmann more passes. Antoine lost confidence
Sane passed a medical for Bayern and went to meet with the club's management
Neuer - in goal, Hakimi and Davies burn out the flanks, in front-Sancho, Muller and Lewandowski. Collected Dreamtime Bundesliga-19/20
Casillas is almost not on the video in honor of Spain's victory at Euro 2012. Perhaps this is due to his promotion to the post of President of the FFI
Setien's future in Barca is under threat. The players don't support it
Trent on motivation: Ronaldo and Messi never relax. The more you win, the more you want to continue