Iran

کاشان در وضعیت زرد کرونا قرار دارد/نگرانی از احتمال افزایش سفرها

سید علیرضا مروجی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به روند نزولی بستری بیماران در بیمارستان شهید بهشتی کاشان، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته فقط ۲ بیمار مشکوک حاد تنفسی در بیمارستان بستری شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۲۴ بیمار حاد تنفسی در بیمارستان شهید بهشتی کاشان بستری هستند، گفت: تاکنون ۲۶ هزار و ۵۳۷ بیمار مشکوک حاد تنفسی در بیمارستان‌های شهید بهشتی کاشان مراجعه کرده‌اند که با آزمایش‌های گرفته شده، جواب آزمایش کرونای یک‌هزار و ۱۳۶ بیمار مثبت بوده است.

مرخص شدن ۲۸۱۷ بیمار تنفسی از بیمارستان‌های کاشان و آران و بیدگل

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه تاکنون ۲ هزار و ۷۱۸ بیمار حاد تنفسی از بیمارستان‌های شهید بهشتی کاشان و سیدالشهدای آران و بیدگل مرخص شده‌اند، تصریح کرد: امیدواریم ریشه این ویروس منحوس هر چه زودتر سوزانده شود ولی با رایزنی‌ها و با تلاش‌هایی که انجام شده و موافقت وزارتخانه نیز اخذ شده، قرار است یک بیمارستان تخصصی برای درمان بیماران مبتلا به کرونا در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه بیمارستان شهید بهشتی کاشان به حالت عادی قبل از کرونا برگشته است، خاطرنشان کرد: روزانه به‌طور متوسط ۶۳ نفر از شهروندان به مراکز ۱۶ ساعته مراجعه می‌کنند که از این تعداد حدوداً جواب آزمایش یک نفر کرونا مثبت است.

نگرانی از احتمال افزایش سفرها به کاشان و افزایش بیماران کرونایی

مروجی بزرگ‌ترین نگرانی حال حاضر را احتمال مسافرت توسط برخی از هم‌وطنان دانست و بیان کرد: از عموم شهروندان و هم‌وطنان می‌خواهیم از هر گونه تردد و مسافرت به‌شدت پرهیز کنند.

وی با بیان اینکه کاشان فعلاً در حالت زرد است، افزود: با توجه به ابتلای برخی شهروندان کرونا هنوز در بین مردم وجود دارد و لازم است همشهریان عزیز مسائل بهداشتی فردی و عمومی و فاصله‌گذاری اجتماعی را کاملاً رعایت کنند.

Football news:

President Sassuolo: Many clubs want God, but we intend to keep him
Gareth bale: I Don't understand why many people are concerned that I play Golf. This perception was created by the media
Kuyt will change his Lawyer in Feyenoord in the summer of 2021
AZ asked UEFA to cancel the KNVB's decision to allocate places in the Champions League from the Netherlands
Bacary Sagna: Arsenal underestimated yourself. We lost in crucial games, perhaps because of the pressure on ourselves
Scotland's Livingston is holding a vote on Twitter about extending the goalkeeper's contract
Ibrahimovic escaped serious injury. The Achilles tendon is not damaged