Iran

معاون فرماندار: محدودیت‌های کرونایی در اشنویه تشدید می‌شود

نجم‌الدین تمری روز یکشنبه در جلسه ستاد مقابله باکرونای این شهرستان اظهار داشت: متاسفانه بی‌توجهی به هشدارهای کادر درمانی مبنی بر رعایت محدودیت‌ها و پروتکل‌های بهداشتی و افزایش تجمع و مراسم‌ خانوادگی موجب افزایش ابتلا به کرونا در این شهرستان شده است.

وی افزود: تصمیمات جدید در خصوص تعطیلی میدان دواب و تشدید نظارت بر صنوف و ادارات مورد تاکید است و برنامه‌ریزی مناسب در این راستا صورت خواهد گرفت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری اشنویه بیان کرد: تعطیلی تالارهای پذیرایی و تعطیلی مشاغل گروه سه و چهار نیز در دستور کار قرار دارد و اکیپ‌های بازرسی فعالیت خود را در این مورد تشدید خواهند کرد.

وی ادامه داد: عادی انگاری ویروس کرونا، خطر مهلک و بزرگی برای سلامت مردم است در حالی که با ورود ویروس جهش یافته انگلیسی باید رعایت اصول و دستورالعمل های بهداشتی دوچندان شود.

تمری گفت: محدودیت‌های کرونایی در این شهرستان متناسب با وضعیت نارنجی اجرا می‌شود و محدودیت‌های تردد بین شهری، ممنوعیت برگزاری مراسم عروسی در تالارها  ابلاغ شده و دورکاری کارکنان نیز اجرایی می‌شود.

۲۱۲ نفر در اشنویه واکسن کرونا را دریافت کردند

رییس شبکه بهداشت و درمان اشنویه در این جلسه گفت: واکسیناسیون کرونا در این شهرستان آغاز شده‌است و تاکنون ۲۱۲ نفر این واکسن را دریافت کرده اند.

حسین زرزا افزود: طی روزهای گذشته بررسی‌ها نشان داده که استفاده از ماسک بین شهروندان به شدت کاهش یافته و این عادی انگاری زنگ خطری برای اوج گرفتن دوباره کرونا در شهرستان است.

وی ادامه داد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این شهرستان تاکنون ‌هزار و ۶۴۹ مورد مبتلا به کووید-۱۹ شناسایی شده است  که ۸۶۱ نفر مرد و ۷۸۸ نفر از آنان زن هستند که ۳۶۷ نفر را روستاییان و هزار و ۲۸۲ نفر را ساکنان شهر تشکیل می‌دهند.

زرزا گفت: هم‌اکنون ۱۸ نفر در بخش کرونا بیمارستان بستری هستند که ۶ نفر در بخش آی‌سی‌یو بیمارستان تحت مراقبت هستد.

بیش از ۸۳۰۰ نفر در اشنویه‌ از خدمات طرح "ناظران سلامت" بهره‌مند شدند

رییس هلال احمر اشنویه نیز گفت: با اجرای طرح "ناظران سلامت"، هشت هزار و ۳۷۲ نفر از مردم این شهرستان نسبت به ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برابر ویروس کرونا آگاه شدند.

فخرالدین مام‌علی اظهار داشت: این طرح جهت جلوگیری از شیوع و همزمان با اعمال محدودیت‌های کرونایی با تشویق عموم شهروندان به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک توسط هلال احمر و با همکاری شبکه بهداشت و درمان این شهرستان اجرا شد.

وی افزود: در این طرح ۶ نفر در قالب سه تیم که پیشتر آموزش‌های لازم را برای مقابله با شیوع ویروس کرونا دریافت کرده بودند، در سطح شهر فعالیت داشته و بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به شهروندان و واحدهای مختلف صنفی نظارت داشته و تذکرات لازم را به آنان ارایه دادند.

وی بیان کرد: تاکنون با فعالیت ناظران سلامت در این شهرستان هزار ۵۵۰ مکان صنفی و تجاری نیز در این طرح تحت پوشش قرار گرفته و تذکرات لازم به آنان داده شد.

به گزارش ایرنا تعداد مبتلایان به کرونا طی هفته‌های جاری در این شهرستان صعودی بوده و باعث شد تا شهرستان اشنویه در وضعیت نارنجی قرار گیرد.

Football news:

Antoine Griezmann: I am happy at Barca. We want to win La Liga as well
Ronald Koeman: This is not Messi's last game for Barca in the Spanish Cup, I hope
Lionel Messi: I lift a special trophy as the captain of a special club. We are happy
Koeman won the Spanish Cup for the seventh time both as a coach and as a Barcelona player
Laporta on Messi at Barca: Leo is the best in the world. I am convinced that he wants to stay
Messi, Pique and Busquets won the Spanish Cup for the 7th time and repeated the record of ex-striker Athletic Gainsa
Messi has scored 9 goals in the Spanish Cup finals. He surpassed Athletic legend Sarra