Iran

امام جمعه سنندج: مردم از رعایت پروتکل‌های بهداشتی غفلت نکنند

به گزارش ایرنا، ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج اظهار داشت: بواسطه تلاش دستگاه‌های مختلف، مسوولان و مردم، شیوع کرونا در ایران به خصوص کردستان روبه بهبودی است ولی هنوز خطر در کمین بوده و نباید از آن غفلت کنیم.
وی نقش رسانه‌ها از جمله خبرنگاران را در اطلاع‌رسانی به مردم در زمینه لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی بسیار مهم دانست و افزود: باید جدی‌تر از قبل با تعامل بین دستگاه‌های مسوول، کادر درمان و مردم، در این برهه زمانی گام برداشت تا بتوان بر ویروس کرونا فائق آمد و از این شرایط با آسیب‌پذیری کمتر عبور کرد.
خطیب جمعه سنندج در بخش دیگری از خطبه‌ها به اهمیت شرکت در نماز جمعه و جماعات اشاره کرد و یادآور شد: کسانی که ایماندار واقعی بوده و همواره در مسجد و آیین‌های معنوی حضور دارند، مورد رحمت خداوند بوده و سعادتمند دنیا و آخرت خواهند بود.
ماموستا رستمی در ادامه بر ضرورت توجه به توصیه‌های خداوند و پیامبر(ص) و رعایت اخلاق اسلامی تاکید کرد و گفت: خوردن بیت‌المال، پرداخت نکردن زکات و آزار و اذیت والدین از جمله نشانه‌های آخرالزمان است که امروز شاهد چنین اتفاقاتی در زندگی هستیم که امیدواریم مردم نسبت به عدم انجام این موارد اهتمام بیشتری داشته باشیم.
وی از عدم رعایت حجاب اسلامی توسط برخی بانوان در اماکن عمومی انتقاد کرد و افزود: زنان مسلمان باید از توصیه‌های قرآن و بزرگان دینی تبعیت کرده و دنباله‌رو فرهنگ غربی نباشند، چرا که زن جایگاه ارزشمندی در دین اسلام دارد و فرزندان سالم از دامن آنان تربیت می‌شوند.
براساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون ۳۳۸ هزار و ۸۲۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۶۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۹ هزار و ۳۳۱ نفر رسیده است.

Football news:

Director Of Intera: We are not negotiating a transfer for Kante. Inter Sporting Director Piero Ausilio commented on the Interest in Chelsea midfielder Ngolo Kante and the possible transfer of defender Milan Skrinjar to Tottenham
Lampard 3-3 with West Brom: Chelsea lost two points, we showed character. This is a big lesson for us
Abraham on 3-3 with West Brom: Chelsea made some mistakes that are unacceptable at this level
In 2011, Abramovich bought 50% of the rights to the player who played against Chelsea in the Champions League. But there will be no consequences
Chelsea have conceded the most away goals in the Premier League since the start of last season - 42
Koeman convinces BarSU to buy Depay. Barcelona manager Ronald Koeman still wants to see Lyon forward Memphis Depay in the team
Hasselbaink on Tiago Silva: He's still a little out of shape. Surprised to see him start