Iran

نمایندگان درباره جانباز یهویی‌ها: برخورد می‌کنیم

روزنامه ایران نوشت: مدیر کل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران، درباره این که مبنی چند درصد از پرونده‌های سال گذشته منجر به افزایش درصد جانبازی شده نیز می‌افزاید: 30 درصد از این پرونده‌ها منجر به افزایش درصد جانبازی شده است. به‌طوریکه در سال 1396 از 37 هزار نفر پرونده تجدیدنظر، 9 هزار و 800 نفر میزان جانبازی شان افزایش یافت که 350 نفر بالای 25 درصد، 706 نفر بالای 50 درصد و 196 نفر به بالای 70 درصد رسیدند.

طائبی ادامه می‌دهد: از ابتدای سال‌جاری نیز تاکنون بیش از ١٣ هزار پرونده به کمیسیون پزشکی ارسال شده است که ٢ هزار و ۴٠٠ پرونده برای بار اول و مابقی نیز مربوط به تجدیدنظر در پرونده جانبازان بوده است. همچنین، 11 هزار نفر از این افراد درخواست تجدیدنظر در درصد داشتند.

وی می گوید: برای تعیین درصد جانبازی باید ابتدا یگان‌های نظامی تمام اطلاعات مربوط به جراحت در هر ناحیه از فرد آسیب دیده را گزارش دهند و این گزارش سانحه را به پذیرش بنیاد شهید داده تا در کمیسیون‌های احراز این نهاد بررسی شود.

سپس کمیسیون احراز، نواحی یا نقاط آسیب دیده فرد را به عنوان جانباز اعلام و پس از آن پرونده تأیید و در سیستم سجایا (ثبت اطلاعات جانبازان در بنیاد شهید) ثبت و پس از آن به کمیسیون پزشکی ارجاع داده می‌شود.

وی با بیان اینکه برای تعیین درصد جانبازی بالای 5٠ درصد نیز باید شورای عالی پزشکی با حضور تعدادی از پزشکان مجرب تصمیم‌گیری کند، ادامه می‌دهد: پرونده افراد متقاضی در این شورا بررسی می‌شود که پس از تأیید نهایی، شورا نیز مهر تأیید برای درصد بالای 5٠ درصد را خواهد زد.

سیداحسان قاضی‌زاده‌ هاشمی، عضو فراکسیون امید مجلس و یکی از طراحان قانون منع به کارگیری بازنشستگان هم از برخورد با افرادی که قصد دور زدن این قانون را دارند خبر می‌دهد و می‌گوید: بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز موظف است با افرادی که قصد فرار از قانون منع به کارگیری بازنشستگان دارند برخورد کند. همچنین، لازم است کمیسیون‌های تخصصی این بنیاد با دقت بیشتری پرونده‌های این افراد را بررسی کنند و در صورت هر گونه اقدام مجرمانه با این افراد برخورد کنند

زهرا سعیدی، یکی دیگر از اعضای فراکسیون جوانان مجلس و طراحان این قانون نیز از حساسیت بالای دستگاه‌های نظارتی بر اجرای کامل قانون منع به کار‌گیری بازنشستگان خبر می‌دهد و می‌گوید: اجازه هم نمی‌دهیم برخی از قدرت خود برای تغییر درصد جانبازی شان استفاده کنند.

این عضو فراکسیون امید مجلس ادامه می‌دهد: در حال حاضر کمیته‌ای نیز برای پیگیری انفصال بازنشستگان توسط نمایندگان فراکسیون جوانان مجلس تشکیل شده است که به موضوع انفصال آنها از پست هایشان نظارت می‌کند.

Football news:

Klopp on Henderson's injury: I don't know for sure yet, something's wrong with my knee. All we know is that it's not a small thing
Pavlyuchenko is seventh in the ranking of Tottenham's best forwards in the 21st century. Kane is the first (Squawka)
Manchester City made 93.7% of accurate passes in the match against Newcastle. This is an APL record
Ole Gunnar Solskjaer: 16 games unbeaten give confidence, but it is not something that Manchester United should aspire to
Havertz wants to go to Chelsea, he likes the project. Werner persuades him to go
Real Madrid has received almost 250 million euros from sales of Academy students over the past 4 years
Manchester United have started negotiations with Raiola to extend Pogba's contract