Iran

نارضایتی رئیس جمهور از روند پرداخت تسهیلات به بخش‌های آسیب‌دیده از کرونا

علی اصغر مونسان روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح دومین هتل پنج ستاره مازندران در شهر بابلسر گفت: دولت بسته ۵۰ هزار میلیارد تومانی برای حمایت از بخش های آسیب دیده از کرونا در نظر گرفته است جهت حمایت از این بخش ها به آنها اعطا شود. 

وی با بیان اینکه از ده بخش اقتصادی آسیب دیده از ویروس کرونا سه حوزه مربوط به وزارت میراث فرهنگی می شود ، افزود: متاسفانه با وجود تاکید رئیس جمهور به وزرا و بانک های عامل اما پرداخت این تسهیلات  به کندی انجام می شود. 

وزیر میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی به نارضایتی رئیس جمهور از روند پرداخت بسته های حمایتی به بخش های آسیب دیده اشاره کرد و گفت: در تازه ترین جلسه هیات دولت ایشان به همه وزرا برای تسریع در پرداخت تسهیلات تاکید کردند. 

مونسان گردشگری را در کنار صنعت و کشاورزی مهم ترین بخش اقتصادی کشور عنوان کرد و گفت: بازگشت گردشگری به چرخه اقتصادی کمک بزرگی به کشور برای عبور از خسارات کرونا خواهد کرد. 

فعالیت ۲ هزارو ۵۰۰ پروژه گردشگری در کشور 

وزیر میراث فرهنگی همچنین به پروژه های گردشگری در حال ساخت کشور اشاره کرد و افزود: در حال حاضر بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ پروژه گردشگری در حال اجرا هستند که از این تعداد ۵۰۰ پروژه  مربوط به بخش هتلینگ است. 

مونسان همچنین با بیان اینکه تلاش ما بهره برداری از پروژه های گردشگری با پیشرفت بیشتر است، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی تا پایان امسال ۲۲۰ پروژه افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید. 

وی این پروژه ها را برای آینده گردشگری کشور بسیار پر اهمیت عنوان کرد و تاکید کرد: فقط در دوره دولت دوازدهم بیش از پنج هزار موافقت اصولی سرمایه گذاری در تاسیسات گردشگری اعطا شد که نشان دهنده استقبال سرمایه گذاران از صنعت گردشگری کشور است و تسهیل سرمایه گذاری در این بخش است . 

وزیر میراث فرهنگی همچنین به حجم بالای اشتغال در صنایع دستی و گردشگری اشاره کرد و گفت : این مسئله نشان می دهد که گردشگری علاوه بر درآمدزایی می تواند در حجم بالایی،مشکلات اقتصادی کشور را برطرف کند. 

 گفتنی است همزمان با سفر  وزیر میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع‌دستی دومین هتل پنج ستاره استان مازندارن در شهر بابلسر افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

هتل میزبان با سرمایه گذاری  ۳۵۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی ساخته شد که به صورت مستقیم برای ۲۰۰ نفر اشتغال ایجاد می کند.

Football news:

Tiago Pro 8:2 with Barca: Bayern haven't won anything yet
Bartomeu's future in Barcelona will be discussed by the Board of Directors next week
CSKA is ready to offer 7 million euros for defender Fuchs. Internacional wants 10 million^. CSKA intends to acquire the Central defender of Internacional Bruno Fuchs, who is also claimed by Monaco and Lille
Goretska Pro 8:2 with Barca: This is only the first of three steps
Matteus on the defeat of Barca: it is Painful to see what happened to the team that inspired us for so many years
Bartomeu met with Pochettino this week. He could replace Sethien at Barca
Salihamijic Pro 8:2 with Barca: Bayern are very happy, but they want more