Iran

انسجام بین نیرو های انقلابی و دستگاه های حاکمیتی در حوزه فرهنگ

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد قمی شامگاه سه شنبه در نشست با نخبگان استان مرکزی در اراک، اظهار کرد: مرکز رصد مؤثر در حوزه فرهنگ ایجاد شده است به طوری که اگر رصد تحرکات دشمن در حوزه فرهنگ به دست موثرین فرهنگی برسد، بخشی از معضلات حل می‌شود.

حجت الاسلام قمی گفت: بر اساس تاکید رهبر معظم انقلاب در خصوص تحول در سازمان تبلیغات به یک دوره تمهیدی نیاز بود، که در این راستا تمهیدات خوبی انجام شده است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: متأسفانه انسجام و هماهنگی بین نیروهای انقلابی و دستگاه‌های حاکمیتی در حوزه فرهنگ وجود ندارد و باید بین سازمان تبلیغات و دستگاه‌های حاکمیتی انقلابی سپاه و بسیج انسجام و هم افزایی بیشتری بوجود آید.

حجت الاسلام قمی افزود: سازمان تبلیغات اسلامی به سمت هم افزایی و همگرایی حرکت کرده به طوری که در این حوزه تفاهم نامه‌هایی نیز با دستگاه‌ها منعقد شده است.

وی برخورداری از یک بانک اطلاعاتی از تشکل را دغدغه سازمان تبلیغات عنوان کرد و افزود: متأسفانه در تشکل‌ها آشفتگی فرهنگی وجود دارد. مسجد متولی معینی در کشور ندارد، افزود: با انجام اقدامات لازم در حوزه مسجد تلاش شده که کار شورایی را انجام دهیم و دبیری آن بر عهده سازمان تبلیغات قرار گیرد. ستاد اقامه نماز تا مرکز رسیدگی به امور مساجد در این حوزه دغدغه مند هستند اما بودجه آنها کفاف نمی هد و باید به پاسخی مناسب در خصوص تعیین تکلیف این مساله دست پیدا کرد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: مساله امام محله در حاشیه شهر بدون حمایت مانده است و از این مساله حمایت خواهیم کرد چرا که آسیب‌های حاشیه شهر مهم است.

حجت الاسلام قمی افزود: دوره تربیت مبلغ یکی از کارهای واجب است اما باید تقسیم کار در این حوزه صورت پذیرد.

به گفته وی بایستی سمن‌ها در فضای مطالبه گری حرکت کنند، هر قاری و طلبه باید مطالبه گر باشد.

وی عنوان کرد: ستاد ملی مقابله با کرونا پروتکل‌های بهداشتی را تعیین می‌کند و سازمان تبلیغات اسلامی تمام تلاش خود را به کار بست تا قرابت‌های معنوی با پزشکان داشته باشیم تا شرایط بیش از اندازه دشوار نشود اما بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب باید آنچه که پروتکل ابلاغی است، رعایت شود و به تبع هیأت‌ها و مکتب‌های مذهبی باید تلاش کنند تا عزاداری با مراعات و رعایت اصول بهداشتی انجام شود.

به گفته رئیس سازمان تبلیغات اسلامی فاصله دستگاه‌های حاکمیتی از جمله سازمان تبلیغات با آرمان‌های انقلاب بسیار است که برای این مهم باید اقدامات لازم صورت پذیرد.

Football news:

The Commission on the vote of no confidence in Bartomeu started its work. Within 10 working days, it will check the collected signatures
Gian Piero Gasperini: Today, only Juventus and Inter can talk about the scudetto. Maybe even Napoli
Juventus contacted Lyon yesterday about Aouar's transfer. There has been no offer yet
Lyon is ready to lower the price of Depay. Now the club demands 25 million euros from Barca
The Oxford bus was blocked for 6 hours due to antiseptic. I had to take a taxi to the match
Alonso went on the bus at half-time against West Brom. Lampard was angry as ever
Zidane on Hazard: It's ready. He has long been concerned about a serious problem, but now everything is fine