Iran

نیکزاد: همه تلاش دولت و مجلس حل مشکلات اقتصادی مردم است

به گزارش ایرنا، علی نیکزاد شامگاه پنجشنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان ایلام افزود: در این راستا تلاش می‌شود بین دولت و مجلس و آنچه که در اجراست اتصال برقرار شود. 

وی تاکید کرد: حفظ ارزش پول ملی حلال مشکلات کشور است که اگر این یک کار انجام شود تورم، فساد و رانت ها شکل نخواهد گرفت.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی اظهارات رییس جمهوری فرانسه در هتک حرمت پیامبر اسلام را محکوم کرد و اظهار داشت: مکرون هیچگونه فهم درستی از تاریخ اسلام ندارد.

نیکزاد افزود: ایران تنها تهران نیست باید به استان ایلام رسیدگی شود، چه در این دولت و چه در دولت های گذشته باید حق ایلام از سفره انقلاب ادا شود.

وی با اشاره به مصوبات نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان ایلام گفت: نشست امروز با حضور چندین دستگاه اجرایی انجام شد، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موظف شد سه هزار واحد مسکونی را در استان ایلام احداث کند و در اجرای طرح های هادی روستایی کمک های لازم را تخصیص دهد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: سازمان شهرداری ها نیز تقبل کرد اعتبارات لازم جهت نوسازی ناوگان اتوبوسرانی استان را تخصیص دهد و کمک های لازم را به شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت ارائه دهد.

نیکزاد ادامه داد: سازمان راهداری و حمل نقل جاده ای نیز در خصوص آسفالت راه های اصلی اعتباری افزون بر ۱۰ میلیارد تومان را متقبل شد و در حوزه راه های روستایی نیز سازمان راهداری موظف شد تا هرآنچه را که استان زیرسازی آنرا انجام دهد آسفالت کند.

وی اضافه کرد: شرکت شهرک های صنعتی نیز تقبل کرد هشت میلیارد تومان اعتبار را در اختیار استان جهت تکمیل زیرساخت ها تخصیص دهد و هزینه کامل تصفیه خانه شهرک صنعتی ایلام را متقبل شد و مصوب شد اگر در شهرها احداث ناحیه و شهرک صنعتی مد نظر استان باشد با واگذاری زمین آنرا انجام دهد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در خصوص راه آهن ایلام نیز قرارگاه خاتم الانبیا تقبل کرد از سمت اندیمشک - دهلران پس از تهیه نقشه مطالعاتی توسط وزارت راه ظرف مدت یک هفته قرارگاه بررسی های لازم را در این خصوص انجام و وارد فاز اجرایی این پروژه شود، در خصوص ۱۷ کیلومتر راه آهن اجرایی از سمت اسلام آباد - ایلام نیز وزارت راه پیمانکار را خلع ید کرده و به بنیاد مستضعفان وگذار کرده است.

نیکزاد تاکید کرد: در خصوص انتقال دفتر نمایدنگی نفت و گاز غرب کشور نیز مقرر شد وزارت نفت پیگیری های لازم را ظرف مدت یک ماه ارائه دهد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز تقبل کرد تا آخر سال ۹۹ تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار را به شبکه اینترنت متصل کرده و پوشش تلفن همراه را در جاده های اصلی برقرار کند.

نیکزاد افزود: برای تسریع در عملیات اجرایی ان جی ال ۳۱۰۰ و پتروشیمی دهلران ۱۳۰ میلیون دلار اعتبار از طریق بانک مرکزی و بانک تجارت از طریق صندوق ارزی اختصاص خواهد یافت.

وی یادآور شد: برای ۲ تونل بزرگ کبیرکوه و قلاجه که اصلی ترین کار در حوزه راه است ۱۵۰ میلیارد تومان توسط بانک ملی اعتبار در نظر گرفته شد که با رایزنی با مدیرعامل بانک ملی این میزان به ۲۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی افزود: وزارت نیرو نیز موظف شد اعتبار لازم را جهت تعیین و تکلیف بدهی مردم در سد سیمره تعیین و تکلیف کند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی بعد از شنیدن آخرین وضعیت شیوع کرونا و تعداد افراد مبتلا و کمبود دستگاه اکسیژن ساز گفت: ظرف سه روز آینده یک دستگاه اتوبوس اکسیژن ساز به ایلام اختصاص و تحویل می‌شود.

وی تاکید کرد: اعتقاد ما در مجلس بر این است که باید به استان ایلام که پیشانی دفاع مقدس بوده و از توسعه عقب مانده است رسیدگی ویژه شود.

وی گفت: ظرف مدت یک ماه با حضور مجمع نمایدنگان استان و استاندار ایلام پیگیری مصوبات این نشست را به جد دنبال خواهیم کرد.

Football news:

Massimiliano Allegri: Ronaldo is a top player in terms of mentality. He has a new goal every year
Borussia Dortmund presented a collection with Spongebob as part of a deal with Nickelodeon
Woodward on Manchester United and trophies: there is a lot of work Ahead to achieve the stability needed
Neuer - best goaltender in 2020, Alisson-2nd, Oblak-3rd (ESPN)
Liverpool are Interested in 21-year-old Leipzig defender Konate
Niko Kovac: I'm Waiting for Golovin to return. But it might be better to wait another week or two
Suarez's Italian language examiners were suspended for 8 months. An investigation is underway against the Director of Juve Paratici