Iran

پادگان‌های ارتش سالم‌ترین محیط‌ها هستند/ ۵ نفر فوتی در سطح ارتش

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش عصر امروز در مراسم گرامیداشت آزادسازی خرمشهر که در دانشگاه افسری امام علی (ع) ارتش برگزار شد، اظهار داشت: ارتش در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی پیشرو است.

وی افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران با همت همه عزیزان فرمانده و مسئولان و رعایت تمامی دستورالعمل‌ها از سوی کارکنان پایور و وظیفه به جایی رسید که پادگان‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران از حیث مقابله با کرونا در رتبه اول قرار گرفت و ما از بهمن‌ماه سال گذشته تاکنون شاهد کمترین آسیب از ناحیه کرونا در ارتش بوده‌ایم.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش با بیان اینکه ما در سطح ارتش پنج نفر فوتی داشتیم که اولاً مرگ دو نفر از آن‌ها به خاطر ابتلاء به کرونا مشکوک است و هنوز ثابت نشده است. همچنین از میان سه نفر دیگر نیز یک نفر تا لحظه آخر بیماری‌اش را پنهان کرده بود و دو نفر دیگر نیز دارای بیماری‌های زمینه‌ای بودند.

دریادار سیاری خاطرنشان کرد: به‌طور کلی ارتش در زمینه مقابله با کرونا موفق عمل کرده است و در ادامه نیز در برابر این بیماری موفق عمل خواهد کرد؛ چراکه اگر از نیروی انسانی سالم برخوردار نباشیم، چگونه می‌خواهیم از تمامیت ارضی و حدود ثغور کشور دفاع کنیم.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش در ادامه سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر را گرامی داشت و با بیان اینکه اولین وظیفه نیروی زمینی در مقابله با دشمن در جنگ‌های زمینی، جلوگیری از پیشروی دشمن به سمت مرزهاست، گفت: اگر نیروی زمینی ارتش وظیفه خود را برای مقابله با ارتش بعث در ابتدای تجاوز آن‌ها به خوبی انجام نمی‌داد، یقیناً دشمن به کرمانشاه و اهواز هم می‌رسید.

امیر سیاری با بیان اینکه نیروی هوایی ارتش در دومین روز دفاع مقدس عملیات «کمان ۹۹» را با ۱۴۰ فروند هواپیمای جنگی انجام داد و تمام پایگاه‌های هوایی صدام را بمباران کرد، یادآور شد: نیروی دریایی ارتش نیز در هفتم آذر ۱۳۵۹ در جریان عملیات «مروارید»، کمر نیروی دریایی ارتش بعث را شکست.

وی با بیان اینکه تفکر بنی‌صدر با خط نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران زاویه داشت، گفت: خلل‌هایی که بنی‌صدر در روند کاری نیروهای مسلح ایجاد می‌کرد، باعث نمی‌شد که ارتش ایستادگی خود را در برابر ارتش بعثی کم‌رنگ کند.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش ادامه داد: عملیات بیت‌المقدس که منجر به آزادسازی خرمشهر شد، بعد از عملیات‌های ظفرمندانه طریق‌القدس و فتح‌المبین، در تاریخ دهم اردیبهشت آغاز شد و روز سوم خرداد به نتیجه رسید.

امیر سیاری تاکید کرد: هدف اصلی عملیات بیت‌المقدس نشان دادن توانمندی‌های نظام جمهوری اسلامی ایران در دفاع از تمامیت ارضی کشور بود.

وی افزود: آماده شدن تجهیزات، نفرات، نقشه‌ها و تاکتیک‌ها ظرف یک ماه پس از پایان عملیات فتح‌المبین برای آغاز عملیات بیت‌المقدس، کاری بسیار دشوار بود که به فضل الهی و همت رزمندگان انجام شد.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش ادامه داد: نزدیک شش هزار کیلومتر مربع وسعت منطقه عملیات بیت‌المقدس بود که ۲ برابر منطقه عملیاتی فتح‌المبین و ۱۰ برابر عملیات طریق‌القدس بود.

امیر سیاری یادآور شد: مداومت عملیات بیت‌المقدس ۲۶ روز بود؛ بدین معنا که ما ۲۶ روز مداوم حمله کردیم، نیروی انسانی اضافه کردیم، مهمات جابجا کردیم، سوخت رساندیم، خطوط را کنترل کردیم، تدارکات را رساندیم، شناسایی کردیم و همچنین دشمن را تعقیب کردیم.

وی با بیان اینکه در جریان عملیات بیت‌المقدس، عملیات عبور از رودخانه با تمام پیچیدگی‌ها و مخاطرات آن با موفقیت و با عبور پنج لشکر از رودخانه انجام شد، گفت: ما کمترین آسیب‌پذیری را در مرحله عبور از رودخانه داشتیم.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش با بیان اینکه عملیات بیت‌المقدس معجزه‌گونه انجام شد، گفت: توکل به خدا و توجه به شعار هیهات من الذله، اتکا به توان داخلی، ولایتمداری، ایثار و از خودگذشتگی، بارزترین جلوه‌های عملیات بیت‌المقدس بودند.

وی در پایان گفت: آزادسازی شش هزار کیلومتر مربع از خاک جمهوری اسلامی ایران ازجمله خرمشهر پس از ۱۹ ماه اشغال توسط ارتش بعثی، به اسارت درآمدن ۱۹ هزار نفر از نیروهای عراقی و بی‌آبرو شدن صدام نزد کشورهای منطقه و فرامنطقه، مهمترین نتایج عملیات بیت‌المقدس بودند.

Football news:

The Italian Cup semi-finals will be held on June 12 and 13, with the final on June 17
Bale's agent on salaries in crisis: Footballers should not receive less. No one will come to watch the club's CEO play
Roman Pavlyuchenko: Kane was nothing at all, zero – slow, clumsy
Chelsea is the leader in the fight for Werner. The player must sign a contract until 2025, the salary is 10 million euros a year
Jerome Boateng: Children are not born racists. It is important to teach them that racism is unacceptable
Tottenham believes that it may not receive 200 million pounds by June 2021. The club took out a loan of $ 175 million. Tottenham used the state loan system
Manchester City fans will display banners in the city about UEFA-Power, corruption and lies, UEFA-the mafia. Decomposes football since 1954