Iran

پیش بینی خرید ۱۰.۵ میلیون تن گندم از کشاورزان کشور

به گزارش خبرنگار مهر، یزدان سیف ظهر شنبه در شورای اداری شهرستان نهاوند بابیان اینکه با توجه به سیاست‌های وزارت صمت برای توزیع ذخیره‌گاه‌های روغن در مناطق مختلف کشور ۲۳ منطقه و ظرفیت شناسایی شده است، گفت: در بین این مناطق، مخازن نفتی نهاوند که بلااستفاده شده‌اند به ذخیره‌گاه‌های روغن تبدیل می‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بابیان اینکه امیدواریم طی دو ماه آینده این مکان به بهره‌برداری برسد، گفت: نهاوند از مراکز اصلی تولید غله و دانه‌های روغنی در کشور است و دفتر نمایندگی غله در نهاوند دایر می‌شود.

سیف در ادامه با بیان اینکه امروز دشمن به دنبال ناکارآمد نشان دادن مدیریت در جمهوری اسلامی است تا از طریق فشار آوردن به سفره مردم آنها را نسبت به نظام بدبین کند بر لزوم کارآمد کردن نظارت بر توزیع کالا به منظور جلوگیری از انحراف آن در خارج از مسیر توزیع تاکید کرد.

وی افزود: امروز دولت گندم را از کشاورز کیلویی ۲,۶۰۰ تومان خریداری و آرد آن را کیلویی ۶۰۰ تومان به دست مصرف‌کننده می‌رساند و ۲۲ هزار میلیارد تومان یارانه پرداخت می‌کند و باید نظارت جدی و کارآمد بر توزیع آرد انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه قرار نیست کیسه‌های آردی که با مشکلات زیاد برای سفره مردم تأمین شده قاچاق شود و باید نظارت به صورت کامل اجرا شود، ادامه داد: امسال بارندگی‌ها مناسب بوده و باعث افزایش تولیدات کشاورزی خواهد شد و بر همین اساس پیش بینی شده ۱۰.۵ میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شود.

سیف ترویج امید به آینده را مهمترین برنامه مسئولان ذکر کرد و افزود: راه سختی در پیش داریم و باید دوگانه چالش و امید را بپذیریم و برای رسیدن به اهداف امیدمان را از دست ندهیم.

وی با بیان اینکه دشمن روز به روز فشارها را بر ما بیشتر می‌کند، در خصوص کمبود سهمیه کود شیمیایی در شهرستان نهاوند نیز عنوان کرد: دلایل کمبود سهمیه کود شیمیایی کشاورزان نهاوند بررسی خواهد شد و از سرپرست جهاد کشاورزی نهاوند نیز درخواست شده سهم بیشتری از این سهم را با توجه به افزایش بارندگی‌ها به کشاورزان اختصاص دهیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: با وجود همه فشارهای ناجوانمردانه از سوی دشمن وضعیت ما در حوزه بازار و کالا بهتر از جوامعی است که ما را تحت فشار قرار داده‌اند و اگر بتوانیم امید دشمن را برای رسیدن به اهدافش نا امید سازیم او را وادار به عقب نشینی خواهیم کرد.

Football news:

Gil about Adama Traore: this is a phenomenon. He is the fastest player in the world
Milan is Interested in the midfielder of the national team of Ireland Hendrik. He can leave Burnley as a free agent
Shirokov's concert in the Comment.Show: called Yakin a pure asshole, remembered the fight with Glushakov and quarrels over the Hulk and Witzel
Jon Flanagan: Trent is the best right-back in the world, but will end up playing in the Liverpool midfield
Kike Setien: the five-substitution Rule will hurt Barcelona
Riyad Marez: Now is the time for Manchester City to win the Champions League. We have everything for this
Havertz became The Bundesliga's all-time leading under-21 goalscorer