logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Iran

"اقدام سایپا در داخلی‌سازی قطعات خودرو غرورآفرین است"

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: حرکت جهادی سایپا در داخلی‌سازی قطعات خودرو باعث غرور و افتخار است.

رامین نورقلی‌پور در خصوص اقدامات سایپا در اجرای پویش ملی بومی سازی قطعات خودرو افزود: سایپا روند بسیار خوبی را در استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های داخلی برای خودکفایی در ساخت قطعات خودرو آغاز کرده که باید برای ادامه این حرکت مورد حمایت قرار گیرد.

وی با بیان این‌که وزارت صنعت، معدن و تجارت، خودروسازان و قطعه‌سازان به‌خوبی در حال گرایش به سمت توانمندی‌های داخلی هستند، افزود: در حال حاضر عزم مناسبی برای تکیه بر ظرفیت‌ها و توانمندی‌های داخلی در صنعت خودرو ایجاد شده سایپا یکی از شرکت‌های پیشرو در این بخش است.

نماینده مردم کردکوی، ترکمن و بندرگز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا یکی مدیران توانمند در صنعت خودرو محسوب می‌شود که توانسته با تکیه بر همین ظرفیت‌های داخلی تعهدات مربوط به سال گذشته را پاسخ داده و بسیاری از خودرو‌های کف کارخانه را در سایپا تکمیل و به بازار عرضه کند.

نورقلی‌پور با اشاره به مشکلات پیش روی جریان تولید خودرو و قطعات، گفت: دشواری فراوانی در خرید و تأمین مواد اولیه و قطعات مورد نیاز تولید از بازار‌های خارجی وجود دارد، اما خودروسازان به‌ویژه سایپا در این زمینه موفق عمل کرده‌اند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به برنامه سایپا درزمینه عرضه خودرو جدید رهام نیز افزود: این خودرو با تکیه بر امکانات و قابلیت‌های پیشرفته می‌تواند نیاز کشور در زمینه حضور در بازار‌های صادراتی را پر کرده و رقیب قدرتمندی برای محصولات خارجی محسوب شود.

Themes
ICO