Iran

اقدامات لازم برای کمک رسانی به سیل زدگان بویین زهرا انجام شد

ایرج زاهدپور در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص وقوع سیل در مناطقی از بویین زهرا اظهارداشت: بارشهای رگباری در استان قزوین در روزهای گذشته موجب به راه افتادن سیل در روستاهای آقچه مزار و فتح آباد از توابع شهرستان بویین زهرا شد که بلافاصله دستگاههای خدمات رسان از جمله هلال احمر، اداره راه، بنیاد مسکن، و مدیریت بحران وارد منطقه شدند و کمک رسانی را آغاز کردند.

وی اضافه کرد: در این سیل به تاسیسات زیربنایی ۵ روستا آسیب وارد شد و آب شرب روستای آقچه مزار نیز قطع شد و راه ارتباطی روستای آب باریک هم تخریب شده است.

زاهدپور تصریح کرد: در این حادثه به ۱۱ واحد صنعتی در شهرک صنعتی آراسنج نیز خسارت وارد شد و با حضور ادارات آب، برق و گاز بلافاصله خدمات لازم داده شد و خدمات زیربنایی دایر شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین یادآورشد: جمعیت هلال احمر استان پس از حادثه نسبت به اسکان و توزیع چادر، پتو و دیگر اقلام موردنیاز بین خانوارهای گرفتار در سیل اقدام کرده است.

زاهدپور گفت: در این حادثه یک دستگاه خاور نیز در سیل گرفتار شده بود که با کمک نیروهای امدادی از سیل رها شد و حانواده های گرفتار در محاصره سیل نیز از حادثه نجات یافتند.

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین بیان کرد: برای تامین خسارات این حادثه در روستای آقچه مزار و فتح آباد که بیش از یک هزار و ۲۹۰ نفر ساکن دارند از سوی کارشناسان بنیاد مسکن و سایر دستگاهها بررسی اولیه آغاز شده است.

Football news:

Lampard on 3-0 with Watford: a dry Win at home, three goals scored-Chelsea played very well
Pulisic on 3-0 with Watford: Chelsea needed this win. We are confident that we can get into the top 4
Rebic scored 9 goals for Milan in 11 Serie A matches
Mikel Arteta: getting Arsenal into the Champions League seemed impossible a few weeks ago
Бав Bayern won the gold double in Germany for the 13th time
Neuer provided an assist in the German Cup final with Bayer
Sarri about 4:1 with Torino: Juve had a false sense of security after a couple of goals