Iran

عربستان سعودی ۳۰ میلیارد دلار در بنگلادش سرمایه گذاری می کند

به گزارش "دیلی استار "، دیروز (چهارشنبه) یک هیات عربستانی به مسئولیت الغاسین معاون وزیر امور خارجه عربستان به همراه مقامات ارشد شرکت آرامکو با مقامات بنگلادشی در داکا پایتخت این کشور دیدار کردند.

فیصل ظهور رییس سازمان روابط اقتصادی بنگلادش در خصوص این دیدار گفت: مذاکرات با هیات عربستانی بر مسائل سرمایه گذاری به ویژه در بخش های انرژی بنگلادش متمرکز بود و ما یک توافقنامه اولیه تنظیم کرده ایم که امروز (پنجشنبه) توسط مقامات دو کشور امضا خواهد شد.
وی افزود: عربستان آماده سرمایه گذاری ۳۰ میلیاردی در بنگلادش است و این رقم می تواند افزایش یابد.

"محمد اسلام" رییس سازمان توسعه سرمایه گذاری بنگلادش نیز گفت: ما از سرمایه گذاری عربستان در بنگلادش استقبال می کنیم، زیرا آنها دارای ظرفیت خوبی برای سرمایه گذاری هستند. هدف ما جذب سرمایه گذاران بزرگ و امضای قراردادهای پر سود برای بنگلادش است.

شرکت های عربستانی هم اکنون میلیاردها دلار در بخش های انرژی و پوشاک بنگلادش سرمایه گذاری کرده اند.

"محمد ابول حسن" یک مقام در سفارت بنگلادش در عربستان نیز اعلام کرد: بنگلادش به دنبال جذب ۵۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری شرکت های عربستانی است.

بر اساس داده های دولتی بنگلادش، ارزش سرمایه گذاری عربستان در بخش های صنعت کشاورزی، مواد غذایی و مواد غذایی فرآوری شده، منسوجات و پوشاک، چرم، پتروشیمی، مهندسی و خدمات بنگلادش تاکنون بیش از ۵ میلیارد دلار می باشد.