logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Iran

روحانی: برخی فکر می‌کنند اشتغال را فقط دولت ایجاد می‌کند

خبرگزاری فارس: حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در شورای اداری استان یزد گفت: در آغاز از مردم خونگرم و مهربان استان یزد مخصوصاً شهرستان یزد تشکر کنم.

وی با اشاره به خدمات پیامبر اکرم (ص) برای مسلمین، ادامه داد: پیامبر مردم را از بت پرستی رهانید و ایمان واقعی را در دل مردم زنده کرد این مهم ترین کاری بود که پیامبر اسلام در رسالت خودش به عنوان اشرف انبیا انجام داد.

رئیس جمهور گفت: پیامبر اکرم اول به ما گفت که بیاموزید، مسئله علم و دانش کلید همه پیشرفت ها است. این میدان نفتی که من صبح اعلام کردم که تکمیل حرکتی بود که از سالهای قبل شروع شده بود این بود که ما زمین را شکافتیم و در سه هزار و ۱۰۰ متری لایه نفتی اخیر را کشف کردیم و ۵۳ میلیارد بشکه نفت در اختیار ما قرار می دهد البته همه این ۵۳ میلیارد تومان می توانیم استفاده کنیم.

وی در این باره بیان داشت: ما تا پایان آن همیشه دانش‌آموز و دانشجو هستیم خدا این همه به ما نعمت داده است. امروز تمام خطوط نفت و گاز ما توسط متخصصان خودمان ساخته می شود و ما را بی نیاز کرده و این عزت کشور است. مدتی ما کاهلی کردیم و سراغ علم نرفتیم. شرکت های دانش بنیان ما قادر هستند که این عقب ماندگی را جبران کنیم.

رئیس جمهور گفت: پیامبر به ما گفت شبانه روز کار کنید؛ ی که کار می‌کند و روزی حلال به دست می‌آورد مجاهده فقط لب مرز نیست و در زمان حمله دشمن نیست البته آن هم ارزشمند است اما ما می‌توانیم شبانه روز در جهاد باشیم، کار کردن و تلاش کردن عیب نیست؛ به دست آوردن ثروت مذموم نیست.

وی اضافه کرد: برای آموختن علم و دانش پایانی وجود ندارد و انسان تا پایان عمر خود دانشجو و دانش‌آموز است.

رئیس جمهور حضور و افتتاح کارخانه توربین‌سازی یزد را بسیار خوشحال‌کننده دانست و گفت: اینکه تمام خطوط نفت و گاز توسط توربین‌هایی که به دست متخصصین کشورمان ساخته شده است و کشورمان را در این زمینه بی‌نیاز کرده ، بسیار افتخارانگیز و خوشحال‌کننده است و نشان‌دهنده عزت کشورمان می‌باشد. حضور در این کارخانه یکی از ساعات بسیار خوب برای من بود.

روحانی افزود: مشاهده تحقیقات عظیم و توربین‌های با عظمتی که در این کارخانه از صفر تا صد به دست متخصصان کشورمان ساخته شده، پیمودن همان دانشی است که می‌تواند برای کشورمان اقتدار ایجاد کند.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد:ایجاد شغل برای جوانان خدمتی بزرگ و ارزشمند است. برخی فکر می‌کنند اشتغال را فقط دولت ایجاد می‌کند در صورتی که اینگونه نیست. دولت باید زیرساخت ها ، سرمایه و تسهیلات را فراهم کند، مجلس باید با وضع قانون برای ارایه تسهیلات زمینه را فراهم کند، قوه قضائیه با تأمین امنیت، امنیت اشغال را ایجاد کند و بقیه کارها دست مردم است.

ادامه دارد...

Themes
ICO