logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Iran

شهرک راهبردی الدیر در ادلب سوریه آزاد شد

شبکه الاخباریه سوریه جمعه شب در گزارشی اعلام کرد که این شهرک راهبردی پس از درگیری سنگین میان نیروهای دولتی و گروه‌های تروریستی به کنترل ارتش سوریه درآمده است.

ساعتی پیش ارتش سوریه با وارد آوردن خسارت‌های سنگین به گروه‌های تروریستی، روستای "السمکه" را در حومه جنوب شرقی ادلب آزاد کرد.

شهرک راهبردی الدیر شرقی از توابع "معره النعمان" در استان ادلب است.

استان ادلب که هم اکنون مرکز تجمع تروریست‌های گروه هیات تحریر شام به شمار می‌رود، پایگاه آخر گروه‌های تروریستی در سوریه است که با آزادسازی این استان و بخش‌هایی از غرب حلب و شرق لاذقیه، طومار تروریسم در این کشور برچیده خواهد شد.

درگیری‌ها در استان ادلب و نیز حملات تروریست‌ها به حلب در روزهای اخیر درحالی شدت گرفته است که از روز نهم ژانویه (۱۹ دی ماه) با توافق میان "ولادیمیر پوتین" رییس جمهوری روسیه و "رجب طیب اردوغان" همتای ترکیه‌ای وی در منطقه امن ادلب آتش بس اعلام شده اما این آتش بس دو روز پس از اعلام با حملات تروریست‌ها نقض شد.

Themes
ICO