logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Iran

ساماندهی شعبات شورای حل اختلاف

به گزارش خبرنگار مهر حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای، در مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید شورای حل اختلاف کشور با تبریک ایام میلاد امام رضا (ع)، اظهار داشت: عده ای امامت آن حضرت را در زمان امامت شأن نپذیرفتند. این افراد کسانی بودند که پیروی امام جعفر و شیعه بودند.

وی افزود: امروز خدا را شاکریم که از نعمت اسلام و تشیع بهره می بریم.

محسنی اژه ای در ادامه به انتخاب رئیس جدید شورای حل اختلاف اشاره کرد و گفت: آقای میانجی از مدیران دلسوز و وقت شناس بود که انسانی خلیق، خدا دوست و دلسوز بود.

وی افزود: ایشان خدمات زیادی در طول این ده سال اخیر متحمل شدند و امیدوارم اگر چه ایشان از دستگاه قضایی رفتند اما تجربیات خود را به خدمت دستگاه قضا آرایه دهند.

محسنی اژه ای به خدمات ۱۰ سال اخیر شورای حل اختلاف اشاره کرد و گفت: یکی از این اقدامات سامان بخشی به شعبات شورای حل اختلاف بود. جایی که لازم بود شعبات زیاد و کم شد. موضوع دیگر انضباط در امور شورای حل اختلاف بود.

معاون اول قوه قضائیه افزود: ایشان در طول این دوره موفق شدند آموزش های خوبی را داشته باشند و نظارت ها و سرکشی های خوبی در این مدت به شعبات داشتند.

وی گفت: در شرایطی که وجود داشت ضمن اینکه افراد متهاجر و مخل امنیت بودند و افرادی که فساد می کنند برخورد با آنها شود، جنبه تربیتی هم لحاظ شود. جایی که با یک متخلف و مجرم برخورد می کنیم باید بع گونه ای برخورد کنیم که او تربیت شود.

محسنی اژه‌ای تصریح کرد: برخورد با مجرم باید به نحوی باشد که او متنبه شود.

All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO