logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Iran

سریال ۲۶ قسمتی سنجرخان در سنندج ساخته می‌شود

بهمن مرادنیا روز سه‌شنبه در دیدار با کارگردان سریال سنجرخان بر معرفی چهره های تاثیر گذار و مغفول مانده استان تاکید کرد و اظهار داشت: این شخصیت ها که به لحاظ تاریخی تاثیر گذار بوده اند باید در سطح ملی به مردم معرفی شوند.

وی با بیان اینکه در طول تاریخ کم توجهی های زیادی نسبت به شخصیت های مهم استان صورت گرفته است، افزود: ما خود در گام اول باید تلاش کنیم این چهره ها و مفاخر را به جامعه معرفی کنیم چرا که آنان سهم بزرگی در امنیت و فرهنگ ایران داشته اند.

مرادنیا بر بکارگیری همه ظرفیت ها برای ساخت حرفه ای سریال سنجرخان تاکید کرد و یادآور شد: ساخت و تولید این سریال خواسته مردم است و ما نیز تلاش خواهیم کرد این سریال تولید و از رسانه ملی و شبکه های سراسری پخش شود.

استاندار کردستان گفت: بیشتر مردم کردستان نام سنجر خان را شنیده اند ولی شناخت چندانی از جایگاه و نقش او ندارند، بنابراین این سریال به شناخت این شخصیت کم نظیر کمک خواهد کرد.

مرادنیا خواستار بهره گیری از توان و ظرفیت هنرمندان کردستانی در ساخت سریال تاریخی سنجرخان شد و اضافه کرد: هنرمندان استان با مشارکت در این سریال می توانند بسیاری از قابلیت های خود را نمایان و از از آن به عنوان یک فرصت مطلوب استفاده کنند.

وی اتمام تعداد زیادی از پروژه های نیمه کاره فرهنگی و ورزشی را نیز یادآوری کرد و گفت: توافقی با یونسکو صورت گرفته که جشن نوروز امسال با حضور تعداد کثیری از سفیران کشورهای خارجی و کشورهای حوزه نوروز در سنندج برگزار شود.

محمد حسین لطیفی کارگردان این سریال نیز ضمن ابراز خوشحالی از شروع ساخت سریال سنجرخان گفت: تلاش خواهیم کرد با بهره گیری از هنرمندان توانمند کردستانی این سریال تاریخی و فاخر را در بازه زمانی یکسال تا ۱۵ ماه به اتمام برسانیم.

وی اضافه کرد: این سریال در ۲۶ قسمت ساخته و پیش تولید آن نیز طی چند روز آینده شروع خواهد شد.

Themes
ICO