Iran

ستاد تبلیغات انتخاباتی انقلاب اسلامی در بیرجند آغاز به کار کرد

مسوول ستاد تبلیغات انتخاباتی انقلاب اسلامی در بیرجند شامگاه یکشنبه در حاشیه این آیین گفت: این پایگاه وظیفه خود را تبیین و روشنگری در زمینه اهداف انقلاب اسلامی قرار داده است.

محسن ذاکریان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در آستانه انتخابات که جامعه و مردم آمادگی شنیدن را دارند، هدف ما این است به مردم بگوییم برای انتخاب نماینده با شناختی که از آرمان‌ها و اهداف کلان انقلاب و نگاه تمدن‌سازی دارند، اقدام کنند.

وی اظهار داشت: مردم باید از انتخاب‌های حزبی و قبیله‌ای پرهیز کنند و خودشان با مقایسه و شنیدن حرف نامزدها و مقایسه آن با اهداف و نقشه راه انقلاب اسلامی دست به انتخاب اصلح بزنند.

وی گفت: اعتقاد داریم در این ۴۰ سال احزاب نتوانستند گام موثری را برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی بردارند.

این فعال سیاسی ادامه داد: ما می‌خواهیم ظرفیت مردمی را وارد عمل کنیم و همانطور که مردم در اربعین و در مبارزات علیه داعش وارد شدند اینجا هم قدرت را مردم به نفع خودشان رقم بزنند.

وی گفت: در این ستاد تلاش می‌شود منظومه فکری امامین انقلاب برای مردم ارایه شود و این اقدام به این معنا نیست که صرفاً باید این ملاک‌ها در انتخاب یک نماینده مدنظر قرار گیرد بلکه زمینه ارایه محتوا و روش استخراج فرمایشات امام و رهبری را تبیین می‌کنیم تا مردم ملاک‌ها را خودشان انتخاب کنند.

تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از ساعت صفر بامداد روز پنجشنبه ۲۴ بهمن آغاز شد که مهلت تبلیغات برابر قانون یک هفته است و ۲۴ ساعت قبل از اخذ رای پایان می‌یابد.

استان مرزی خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان و چهار حوزه انتخابیه دارد که چهار نماینده با رای مردم از این استان به مجلس یازدهم راه می‌یابند و در اغلب انتخابات گذشته میزان مشارکت مردم خراسان جنوبی از میانگین کشوری بالاتر بوده است.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه دوم اسفند در سراسر کشور برگزار می‌شود.