Iran

سازمان تبلیغات در توجه به فرهنگ عاشورا پیشرو باشد

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز سه شنبه در دیدار با رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در اراک، اظهار کرد: استان مرکزی با توجه به ظرفیت‌های بسیار گسترده آن از همه ابعاد مرکز کشور است و ظرفیت‌های بی نظیر این استان در حوزه‌های صنعت، حوزوی، مشاهیر، نخبگان، کشاورزی، دامداری و دانشگاهی به عنوان یک مرکز در کشور پیشرو و پیشگام است.

وی ادامه داد: تردد روزانه بالای ۵۰۰ هزار نفری در استان مرکزی یک ظرفیت‌های بسیار خوبی ایجاد کرده که جدای از موضوعات اقتصادی باید از نظر فرهنگی نیز از این ظرفیت عظیم استفاده شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه سازمان تبلیغات اسلامی امروز باید احیا و جوان گرایی در مساجد را در دستور کار قرار دهد، عنوان کرد: در این راستا جوان گرایی هیئت امنا و همکاری با بسیج و مجموعه‌های فرهنگی در کنار تجربیات پیشکسوتان یک ضرورت مهم است و استان مرکزی از نظر دارا بودن مساجد فعال یک استان پیشتاز است که باید از آنها بهتر استفاده شود.

دری نجف آبادی وضعیت استان مرکزی را از نظر جمعیت نا مناسب دانست و افزود: هم اکنون یک جمعیت پیر در استان وجود دارد که در این خصوص همه دستگاه‌های فرهنگی، اجتماعی و متولی باید نقش آفرینی کنند چرا که یکی از تأکیدات مهم مقام معظم رهبری توجه به مسئله جمعیت است و اگر این موضوع نادیده گرفته شود به طور قطع با آسیب‌های امنیتی و اجتماعی رو به رو خواهیم شد بنابراین باید به این موضوع توجه شود.

به گفته وی توجه به مساله خانواده همواره در طول انقلاب اسلامی مورد توجه بوده اما با توجه به نقشه‌های شوم و توطئه‌های دشمنان باید بیش از گذشته به این مسئله توجه شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: کیان اسلام و اهل بیت (ع) بر پایه خانواده بنا نهاده شده و دشمن به خوبی می‌داند برای ضربه زدن به اسلام و فرهنگ اهل بیت (ع) باید به بنیان خانواده ضربه وارد کند و امروز همه باید برای حفظ و تقویت بنیان خانواده پای کار باشند.

وی گفت: فعالیت در فضای مجازی توسط سازمان تبلیغات باید هوشمندانه و سخت کوشانه و در راستای امید آفرینی، وحدت و نشاط انجام شود.

دری نجف آبادی تاکید کرد: امروز دستگاه‌های تبلیغاتی باید توطئه‌ها و نقشه‌های شوم دشمنان و آمریکایی‌ها را افشاء کنند و پشت پرده‌های فتنه گری های آمریکا را برای مردم تبیین کنند و سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان یک دستگاه مردمی باید پیشتاز این مسئله باشد.

وی افزود: سازمان تبلیغات با تکیه بر روحی های جوانان انقلابی ایده‌های جدید و نوین را در جهت پیشبرد اهداف انقلاب عملیاتی کند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: توجه به فرهنگ عاشورا در شرایط فعلی یک ضرورت مهم است و سازمان تبلیغات باید در این مسئله پیشرو باشد.

دری نجف آبادی بر لزوم توجه به تحول آفرینی بر اساس روحیات انقلابی‌ها، جوانان و تکیه بر امید و نشاط در سازمان تبلیغات تاکید کرد.

Football news:

Holand made an assist and scored for Bayern in the German super Cup match. He has 4 points in 4 games at the start of the season
Neville on Manchester United transfers: Monstrously. They owe Solskjaer defenders and a forward before the deadline
Neymar and Alvaro Gonzalez escaped punishment in the case of racist insults
Saul after 0:0 with Huesca: we weren't that bad. We tried to win, but it was impossible
Braithwaite recovered and included in the Barca squad for the game with Celta, Firpo - out of the application
Barcelona will buy Depay if Dembele leaves. Contract with Lyon striker agreed
The first black captain in the history of Chelsea, Paul Elliott can join the FA Board