Iran

تامین نهاده‌های دامی برای جلوگیری از گرانی لبنیات در اولویت قرار گیرد

به گزارش ایرنا، آیت‌الله محمدرضا ناصری روز شنبه در نشست راهبری سپاه الغدیر یزد با اشاره به گرانی‌های اخیر موادلبنی در استان افزود: ظرفیت‌های خوبی در تولید خوراک دام در کشور وجود دارد و نباید همه گرانی‌های این بخش را به کمبود نهادها ارتباط داد .

وی با اشاره به اینکه تامین مواد مورد نیاز مردم  جزو وظایف مسوولان است ادامه داد: باید برای  رفع وابستگی به خارج از کشور در عرصه‌های مختلف و نهاده‌های دامی بیشتر تلاش کرد هرچند در داخل کشور توان تولید و خودکفایی آنها وجود دارد ولی برخی مواقع کوتاهی‌های فراوانی صورت می‌گیرد.

امام جمعه بیان کرد: نمونه این موارد در تولید خوراک دام است که در حال حاضر گوشت، شیر، مرغ، تخم مرغ، ماهی و هر چیز دیگری که گران می‌شود آن را به خوراک دام نسبت می‌دهند و مردم باید گران فروشی‌های بی حد را تحمل کنند.

ناصری با اشاره به اینکه خوراک دام از جو، سویا، کنجاله و ذرت تشکیل شده که می‌توان به راحتی با یک اقدام و روحیه جهادی زمینه‌ تولید آن را در کشور بنحو مناسب و کافی فراهم کرده و نیاز کل کشور را تامین کرد بر تلاش نیروهای جهادی با همکاری مسوولان تاکید کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد بیان کرد: در این زمینه و تامین نهاده‌های دامی تاکنون در سطح کشور کوتاهی‌های فراوانی صورت گرفته و می‌گیرد و همین امر سبب شده که مشکلات بسیاری برای مردم به وجود آید و در کنار آن وابستگی‌ها به خارج از کشور ادامه‌دار شود.

ناصری یزدی با اشاره به اینکه الان زمان انجام کارهای حاشیه‌ای نیست اظهار کرد: در شرایط فعلی یک سری فعالیت‌ها و کارها هست که باید انجام شود تا به سرعت مشکلات کشور برطرف شود و همه باید در کنار هم برای رفع مشکلات مردم تلاش کنند.

همچنین امام جمعه بخش مرکزی یزد گفت: امروز ماسکی را که می‌توان با ۵۰۰ یا ۶۰۰ تومان تولید و در اختیار مردم قرار داد را مردم باید یک هزار و ۳۰۰ تومان خریداری کنند که این وضعیت مشکل زیادی برای مردم در استان به وجود آورده است. 

حجت‌الاسلام سید محمد کاظم مدرسی افزود: با کمک معیشت و یارانه‌های با رقم پایین هیچ کمکی به مردم نمی‌شود و تنها به آنها کمک فقیرانه می‌کنیم و این ارقام به چه درد زندگی مردم در این شرایط سخت و بد اقتصادی می‌خورد و باید نظارت‌ها در کشور بیشتر شود.

Football news:

Liverpool and Porto broke into the Champions League play-offs - there are already 8 teams. Which ones? And who is about to be added to them?
Now Liverpool are also without Alisson. The group was won by his 22-year-old substitute with 0 minutes in the Premier League and the Champions League
Diego Simeone: In three games where there were draws, we deserved more
Conte on victory over Gladbach: We beat the group leader and are still alive
Klopp on the victory over Ajax: One of the most important matches of the Champions League in my time at Liverpool
Llorente on the draw with Bayern: we Feel anger and rage. A last-minute penalty leaves a bad taste
Jordan Henderson: aware of Liverpool's injury problems, but there is a sense of unity in the dressing room