logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Iran

تنبیه دانش‌آموز زنجانی به دست معلم تربیت‌بدنی

مخاطبان فضای مجازی در روز قبل شاهد خبری مبنی بر تنبیه یک دانش‌آموز به دست معلم ورزش مدرسه در ناحیه یک زنجان بودند.

به گزارش ایسنا متاسفانه پدیده مضموم تنبیه دانش‌آموزان در سال‌های اخیر در زنجان نیز وجود داشته و با وجود اعلام برخورد اداره‌کل آموزش و پرورش استان با این عمل، ولی متاسفانه دوباره شاهد تکرار این فعل در مدارس استان هستیم.

ذبیح‌الله تاراسی، معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان، پاسخ‌گویی به پرسش خبرنگار ایسنا در رابطه با تنبیه دانش‌آموز توسط معلم تربیت‌بدنی را به واحد روابط‌عمومی این اداره‌کل موکول کرده و پاسخی به پرسش‌های مطرح‌شده نداد.

مدیر روابط‌عمومی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان نیز در پاسخ به سئوالات مطرح شده در رابطه با تنبیه این دانش‌آموز، می‌گوید: این اداره‌کل از طریق مجاری قانونی تعیین شده، این موضوع را به دنبال و پیگیری می‌کند.

رهبر طوماری ادامه می‌دهد: آموزش و پرورش به محض اطلاع از موضوع، پیگیری‌های لازم را انجام داده است و نتایج پیگیری‌های به عمل آمده پس از پایان بررسی، اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی با اشاره به موارد مطرح شده در رابطه با شکایت اولیای دانش‌آموز به مراجع قضایی، می‌افزاید: شکایت خارج از آموزش و پرورش حق قانونی اولیای دانش‌آموزان است و آنان می‌توانند از این حقوق قانونی خود استفاده کنند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک زنجان نیز در تشریح این واقعه، می‌گوید: در ۲۷ آبان‌ماه سال‌جاری، تقریبا دو هفته پیش گزارش شد که در زنگ ورزش هنگام هدایت دانش‌آموزان به بیرون، بین معلم ورزش مدرسه و دانش‌آموز برخوردی اتفاق می‌افتد که در این رابطه عوامل مدیریت مدرسه و والدین به اداره آموزش و پرورش ناحیه یک مراجعه کردند.

حمید حاتمی ادامه می‌دهد: پس از مراجعه اولیه اولیا به اداره آموزش و پرورش، آنان دیگر پیگیر مراجعه نشدند که روز گذشته دوباره این موضوع مطرح و این‌بار رسانه‌ای شد که در این راستا دستور پیگیری مجدد صادر شد.

وی می‌افزاید: واحد رسیدگی به شکایات اداره آموزش و پرورش به ناحیه یک زنجان دستور رسیدگی داده بود و به محض اطلاع از موضوع، دستور رسیدگی صادر شده است.

این مسئول با بیان اینکه اگر چنانچه مورد جدید یا ادعایی در این خصوص گزارش شود، آموزش و پرورش خود را موظف به پیگیری موضوع از مجاری قانونی تا حصول نتیجه نهایی می‌داند، می‌گوید: معلمان در مدارس استان در حال خدمت به فرزندان این استان هستند؛ چراکه فرزندان، امانتی از طرف خانواده‌ها در دست ما هستند، ما بایستی همه تلاش‌مان را در حفظ این امانت‌ها به کار گرفته و حافظ روح و روان و جسم این فرزندان باشیم.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک زنجان خاطرنشان می‌کند: تنبیه دانش‌آموزان در هر شکلی محکوم است و این قانون در همه جلسات داخلی و استانی برای همه همکاران تبیین شده است.

به گزارش ایسنا، در آبان‌ماه سال گذشته یک دانش‌آموز در ناحیه یک زنجان و در بهمن‌ماه سال ۹۶ نیز یک دانش‌آموز در شهرستان ایجرود توسط معلم تنبیه شده بود.

Themes
ICO