Iran

توضیحات طالقانی درباره استیضاح و برکناری رییس هیات فوتبال استان قم

عبدالکاظم طالقانی، عضو هیات رییسه و رییس کمیته استان‌های فدراسیون فوتبال درباره استیضاح رییس هیات فوتبال قم عنوان کرد: ما برابر قانون و اساسنامه هیات‌ها عمل می‌کنیم. ماده ۲۴ به روشنی مشخص کرده که استیضاح روسای هیات‌ها به چه شکلی انجام می‌شود و ابهامی در این باره وجود ندارد. همچنین مباحث مربوط به مجمع عمومی هم در بند ۱۷ تصریح شده است.

وی ادامه داد: در روزهای ابتدایی اردیبهشت،۶ عضو مجمع قم درخواست اسیتضاح کریم بهرامی را به فدراسیون فوتبال ارائه کردند. پیشنهاد این اعضا برکناری نامبرده بود که در پنج بند توضیحاتی در این باره ارائه شد. بعد از آن تحقیقات مقدماتی درباره برنامه‌های مربوطه آغاز شد و در گام نخست سه نفر از جمع این ۶ نفر به صورت حضوری در جلسه شرکت کردند.

عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال تصریح کرد:این سه نفر آقایان اصغری، آبکار و حسینی بودند که در نشست با من شرکت کردند و از آنها پرسیدم موضوع چیست. در آن جلسه گفتم با توجه به اینکه کریم بهرامی زحمات زیادی کشیده و پایان فعالیت وی هشت ماه دیگر است اجازه بدهید در انتخابات آتی هیات قم مشکل حل شود اما هر سه عضو اصرار به کار خود داشتند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: در ادامه من با سه فرد معترض دیگر تماس گرفتم که این سه نفر نماینده وزارت آموزش و پرورش، آقای جان‌جان و قلی‌زاده بودند که آنها هم بر امضا خود تاکید داشتند. ما بر اساس این درخواست خواهان برگزاری مجمع فوق‌العاده شدیم. در پاسخ از سوی دبیر هیات قم اعلام شد که سه نفر از این اسامی اهلیت ندارند و بنابراین استیضاح منتفی است.

طالقانی افزود: پس از اعلام نظر دبیر هیات فوتبال قم مباحث بررسی شد و مطابق نامه‌ها و مستندات موجود روشن شد که این سه عضو به صورت قانونی در مجمع حضور دارند و مستندات این موضوع در فدراسیون به طور کامل موجود است.

وی ادامه داد: برای مثال یکی از مباحث مورد اعتراض دبیر هیات فوتبال قم درباره نماینده بازیکنان در مجمع بود. خیلی جالب است که آقای جان‌جان در مجمع قبلی معرفی شده بود اما بدون اطلاع فدراسیون مسعود ابرقویی در جلسه شرکت کرد. ما این بار در لیست پیگیری کردیم و دیدیم که ابرقویی بازیکن شاغل در اصفهان و باشگاه سپاهان است و در مجمع قبلی بدون اطلاع فدراسیون و غیرقانونی تغییر صورت گرفته است. ما در نامه خطاب به دبیر هیات پرسیدیم که علت این جابجایی چه بوده است و این بحث قابل پیگرد است. تاکید شد که تخلف در مجمع بوده و باید بررسی شود. بر اساس مستندات موجود، آقای جان‌جان باید به عنوان نماینده بازیکنان در هیات حضور پیدا می‌کرده است. دلیلش هم این است که وی حائز شرایط نمایندگی بازیکنان در مجمع است نه آقای ابرقویی که بازیکن تیم سپاهان است. غیر ممکن است بازیکنی که قرارداد در خارج از استان دارد در مجمع استان دیگری حضور پیدا کند و همه روسای هیات‌های استان‌ها کاملا از این موضوع اطلاع دارند.

رییس کمیته استان‌های فدراسیون فوتبال گفت: طبق ماده ۲۴ و بند ۱۲ برای استیضاح نیاز به یک سوم اعضای مجمع وجود دارد و با توجه به اینکه این ۶ نفر مورد تایید هستند و حتی اگر تعداد استیضاح کنندگان پنج نفر هم بود برگزاری مجمع فوق‌العاده هم قانونی بود. در ادامه ما تاکید کردیم که موضوع برگزاری مجمع به اعضا اعلام شود اما دبیرهیات فوتبال قم خواهان لغو شد که درخواست منتفی شدن مجمع مورد تایید رییس فدراسیون قرار نگرفت. حتی با مدیرکل اداره ورزش و جوانان قم تماس گرفته شد ولی او گفت که نامه‌ها به دست من نرسیده است. در حالی که تمامی نامه‌ها برای وی ارسال شده بود. حتی از وی محل برگزاری نشست را درخواست کردیم که وی برای برگزاری مجمع مکانی اختصاص نداد. پس از آن فدراسیون محلی را تعیین کرد و در ادامه مجمع با حضور بیش از دو سوم اعضا تشکیل شد. حتی روز مجمع حدود ۱۵ دقیقه هم تمامی اعضا منتظر آقایان منعم و بهرامی بودند اما آنها در جلسه شرکت نکردند.

وی همچنین بیان داشت: جلسه با صحبت‌های سرپرست فدراسیون آغاز شد و حیدر بهاروند گفت ما به دنبال اجرای قانون هستیم و در هر هیاتی امکان دارد چنین شرایطی به وجود بیاید. این اتفاق خوبی است که همیشه پاسخگوی مجمع باشیم. پس از آن، برگه اعلام اعتراض اعضا مجمع قرائت شد و به نوبت از اعضا معترض خواسته شد که نکات مدنظرشان را بگویند. در ادامه،۲ بازرس و یک منشی انتخاب شدند تا مراحل مربوطه به خوبی طی شود.

طالقانی در پایان تصریح کرد: پس از صحبت‌های ۶ مخالف، بقیه هم در راستای صحبت‌های این نفرات موافقت خود را با استیضاح اعلام کردند و در ادامه آرا مجمع توسط سه عضو انتخاب شده شمارش شد و رای به برکناری رییس هیات فوتبال قم با ۱۰ عضو داده شد. در خاتمه اینکه اساس بحث اجرای قانون بر اساس دیدگاه‌های اعضای مجمع هیات فوتبال قم بود و این موضوع مورد تاکید قرار داشت. در این باره اسناد و مدارک مربوطه به صورت کامل در فدراسیون جهت ارائه به افکار عمومی وجود دارد.

Football news:

David Silva: I will miss Manchester City💙
Giovanni Simeone: I Would like to play under my father's guidance. I dream of Atletico
Van der Vaart on Maguire: he tells his wife every day: I screwed up, but I still get paid a lot
Agent de Bruyne: Kevin is not thinking about leaving Manchester City. 90% of news is nonsense
Ronaldo is the king of alcohol. I was out with Vieri, begging for beer from the media, and I figured out how to drink in front of the coach
MLS is back: almost 9 minutes of protest against racism and a giant virtual adidas logo in the center of the field
Solskjaer on MATIC: I'm Glad he stayed. We need experience in a team with children who run around