Iran

وضعیت آسفالت راه‌های روستایی هشترود نامناسب است

به گزارش خبرنگار مهر، امین امینیان شامگاه روز جمعه در جلسه کمیته برنامه‌ریزی این شهرستان با اشاره به تحریم‌های بی سابقه و ظالمانه که از طرف آمریکا بر کشور از نیمه دوم سال ۹۶ و پس از خروج از برجام اعمال شد، اظهار داشت: متأسفانه این تحریم‌ها با هدف قرار دادن فصل درآمدهای کشور خصوصاً در بخش انرژی و نفت، دولت را با مشکلات جدی در زمینه تأمین هزینه‌های جاری و عمرانی مواجه کرده است به طوری که رئیس جمهور از آن تعبیر به تروریسم اقتصادی دشمن کرد.

وی گفت: با این وجود مشاهده می‌کنیم میزان بودجه در نظر گرفته شده برای پروژه‌های عمرانی حتی نسبت به سال‌های قبل افزایش یافته است که این مسئله نشان از عزم جدی دولت و مسئولین در جلوگیری از عدم اجرایی شدن پروژه‌های عمرانی دارد چراکه توقف در اجرای پروژه‌های عمرانی علاوه بر تأثیرات منفی که در همین حوزه‌ها دارد و منجر به عدم ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای کشور می‌شود تأثیر مستقیمی در اقتصاد و معیشت مردم نیز خواهد داشت بنابراین دولت سعی در تأمین بودجه مورد نیاز حتی در قالب اوراق خزانه می‌کند تا خللی در انجام پروژه‌ها بوجود نیاید.

فرماندار هشترود با بیان اینکه متأسفانه در نحوه و روند توزیع اعتبارات در داخل استان با شاخص‌های شفافی مواجه نیستیم اظهار داشت: باید شاخص‌های توزیع در سطح استان مشخص شود و حتی لازم است صرفاً نگاه کمی در نحوه توزیع اعتبارات عمرانی وجود نداشته باشد.

وی اظهار داشت: در توزیع اعتبارات در حق شهرستان هشترود ظلم شده است، اصل ۴۸ قانون اساسی صراحتاً تاکید بر نبود تبعیض و بی عدالتی در توزیع فعالیت‌های اقتصادی در سطح کشور دارد و جداول تنظیم شده توسط سازمان برنامه و بودجه از رعایت توازن منطقه‌ای در توزیع اعتبارات حکایت می‌کند.

وی گفت: در عمل شاهد هستیم بین شهرستان هشترود که از قدمت ۶۱ ساله در شهرستان شدن برخوردار است و بیشترین میزان بیکاری در سطح استان را دارد (۲۴ درصد، ۲ برابر میانگین کشوری) و جزو شهرستان‌های محروم و کم برخوردار استان است با شهرستان‌هایی که به لحاظ شاخصه‌های اقتصادی برخوردار هستند، تفاوتی مشاهده نمی‌شود یا اینکه تفاوت‌ها به این لحاظ است که اعتبارات بیشتری نصیب شهرستان‌های برخوردار می‌شود.

امینیان اظهار داشت: البته ما نسبت به محدودیت منابع دولتی آگاهی داریم و خواسته ما صرفاً رعایت توازن و توزیع عادلانه اعتبارات در سطح استان است.

وی سپس گفت: اینکه معیار سازمان برنامه و بودجه صرفاً توزیع اعتبارات با اولویت طرح‌های نیمه تمام باشد قابل قبول نیست چراکه این مسئله باعث می‌شود شهرستان‌های محروم که پروژه کمتری در آنها تعریف شده، محروم‌تر باقی بمانند.

وی با انتقاد از سازمان برنامه و بودجه استان نسبت به عدم دعوت از فرمانداران شهرستان‌ها در شورای برنامه ریزی استان گفت: به نظر می‌رسد مسئولان این سازمان علاقه‌ای به شنیدن صدای شهرستان‌های محروم ندارند.

Football news:

Pioli about 2:2 with Napoli: One point is a good result
Gattuso on Milan's penalty: the Rule needs to change. Jumping with your hands behind your back is another sport
Milan will offer 25 million euros for Celtic defender Ayer
Klopp on plans: Four years at Liverpool. After that, I want to do nothing for a year
Rogers Pro 1:4 with Bournemouth: Leicester play well only 45 minutes after the break
Inter and Roma are Interested in Garay
Liverpool want to sell Lovren, not let Him go as a free agent. Zenit are Interested in the player