Iran

(ویدئو) مقایسه نیسان قشقایی ۲۰۱۹ با هیوندای توسان ۲۰۱۹

هیوندای اخیراً از نسخه به روز رسانی شده هیوندای توسان در نمایشگاه خودروی نیویورک ۲۰۱۸ رونمایی نموده است. کابین مدل جدید تقریبا به طور کامل متحول شده و نمای کلی خودرو به مدل ۲۰۱۹ برادر بزرگترش یعنی سانتافه، بیشتر شباهت پیدا کرده است.

در نمای جلو، هیوندای توسان از جلو پنجره جدید با زوایایی تیزتر نسبت به گذشته بهره گرفته است. همچنین به جای ۳ نوار افقی در داخل جلو پنجره از ۴ نوار کرومی رنگ استفاده شده است.

جلو پنجره جدید تا مجاورت چراغ‌های جلو که از گرافیک داخلی جدید با آرایش L. شکل برای لامپ‌های LED برخوردار شده، امتداد یافته است.

تغییرات در بخش عقب چندان چشمگیر نیست، اما با این وجود، چراغ‌های عقب نسبت به گذشته از طراحی منحنی‌تر و خطوط نرم‌تری برخوردار شده‌اند و در تریم لیمیتد نیز از تزیینات کرومی اضافه در قسمت پشت خودرو استفاده شده است.

تغییرات در داخل کابین بسیار گسترده‌تر بوده و طراحان، صفحه نمایش مرکزی را طوری طراحی نموده‌اند که از قسمت بالای داشبورد قد برافراشته و دریچه‌های تهویه نیز به جای آنکه مانند گذشته در کناره‌های نمایشگر واقع شوند، درارتفاع بالاتری در قسمت میانی داشبورد به حالت افقی قرار گرفته‌اند.

در مقابل مهم‌ترین پیشرفت حاصله بر روی نیسان قشقایی فیس لیفت مربوط به طراحی ظاهری آن می‌شود که حالا بسیار بهتر و جذاب‌تر از گذشته شده است، به این ترتیب که حالا چراغ‌های پیشانی کشیده و پیشرفته‌تر، جلوپنجره بزرگ‌تر و با استفاده از عناصر کرومی زیباتر از قبل شده، مجموعه سپری کاملا جدید بر روی نیسان قشقایی فیس لیفت دیده می‌شود و همچنین شاهد مه شکن‌های کشیده در قسمت جلوی اتومبیل خواهیم بود.

ولی در عوض چندان تغییر و تحول بزرگی در قسمت عقب خودرو ایجاد نشده و همچنان شاهد یک طراحی نزدیک به نسخه اصلی هستیم، مگر اینکه تغییرات حاصل شده بر روی سپر عقب را جدی بگیریم.

برخلاف طراحی ظاهری، شرکت خودروسازی نیسان چندان برنامه‌ای بر روی بخش مولد قدرتی نداشته و از همان سیستم‌های محرک سابق بر روی نسخه فیس لیفت هم استفاده کرده است، این یعنی همچنان شاهد فعالیت یک پیشرانه ۱٫۲ لیتری بنزینی ۱۱۳ اسب بخاری و یک پیشرانه ۱٫۵ لیتری دیزلی ۱۰۸ اسب بخاری هستیم، ولی در عوض سیستم‌های جدیدی برای نیسان قشقایی فیس لیفت ارائه شده است که به ترتیب شامل سیستم ثبت و هشدار ترافیک، سیستم هشدار توجه به رانندگی و جلوگیری از رانندگی آشفته، سیستم کمک پارک هوشمند، سیستم هشدار نقاط کور، سیستم هشدار خروج از خطوط جاده، سیستم ترمز اضطراری هوشمند و در آخر هم شامل یک بروزرسانی برای سیستم تشخیص عابر پیاده می‌شود.

Football news:

Again, we shake hands with Carlos Tevez 🤝 He will give half a year's salary to the victims of the pandemic
Cesc Fabregas: for me, Messi is the best. He always wants to win
The return matches of the 1/8 final of the Champions League and 6 matches of the Europa League will be held at the stadiums of the host teams
Rivaldo: talking about VAR, Barcelona is trying to distract attention from the real problems of the club
Ribery about the robbery: the Fans and Florence to support me. Fiorentina forever!
Vinicius tested negative for the coronavirus. He will be able to play with Alaves
The tournament-the return of MLS-is still a failure. Spend in Florida (7-11 thousand cases per day), players are afraid of the virus and complain about food