logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Iran

ظرفیت ذخیره آب خراسان جنوبی به ۸۱ میلیون مترمکعب می‌رسد

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی محمدصادق معتمدیان روز جمعه در بازدید از پروژه سد سیاهو در شهرستان سربیشه افزود: ظرفیت سد سیاهو، ۱۷ میلیون مترمکعب است.

وی با اشاره به اینکه سیاهو، دومین سد بزرگ استان است گفت: حجم آبی که در این سد ذخیره می‌شود، ۵۰۰ هکتار از اراضی این منطقه را سیراب خواهد کرد. 

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: این سد در راستای مهار سیلاب‌ها و روان آب‌های منطقه احداث شده است. 

وی توسعه بخش کشاورزی را از مهمترین پیامدهای وجود این سد برشمرد و گفت: این سد در زمینه پرورش ماهی و آبزیان نیز ظرفیت خوبی است. 

معتمدیان تصریح کرد: در مورد استفاده از آب سد سیاهو در بخش صنعت شهرستان هم مطالعاتی در حال انجام است. 

وی افزود: دولت برای اجرای این پروژه تاکنون ۶۰ میلیارد تومان هزینه کرده و امیدواریم بتوانیم شاهد افتتاح این پروژه عظیم در دهه فجر باشیم. 

وی گفت: عملیات اجرای پروژه ساخت سد سیاهو که سدی خاکی با هسته رسی است، سال ۸۴ شروع شد و ان شاء‌الله در دهه فجر امسال به بهره برداری می‌رسد. 

استاندار خراسان جنوبی درخصوص جا به جایی روستای کندرود که در بالادست سد واقع شده است گفت: با پیگیری‌های حوزه عمرانی استانداری و فرماندار شهرستان، مردم با جا به جایی روستا موافقت کرده‌اند. 

وی اظهار داشت: با اعتبارات و تسهیلات ویژه‌ای که به این بخش اختصاص یافته، مردم به زودی در روستای جدید که جانمایی هم شده، مستقر خواهند شد. 

سد مخزنی سیاهو به عنوان هشتمین سد خراسان جنوبی در فاصله ۱۳۰ کیلومتری بیرجند و ۶۷ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان سربیشه بر رودخانه سیاهو با مساحت حوضه آبریز سه هزار و ۲۸ کیلومتر مربع در دست ساخت است. 

این سد با هدف کنترل، تنظیم و ذخیره سازی سالانه ۴.۶ میلیون مترمکعب روان آب ساخته می‌شود.

استاندار خراسان جنوبی امروز همچنین با مردم روستای کندرود دیدار و در نمازجمعه سربیشه شرکت کرد.

Themes
ICO