Turkey
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Kılıçdaroğlu, ABD ziyaretinde Johns Hopkins Üniversitesi'nin etkinliğinde konuşacak

T24 Dış Haberler

ABD’ye gitmeye hazırlanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 11 Ekim’de Johns Hopkins Üniversitesi’nde “Yaklaşan Türkiye seçimleri” başlıklı bir etkinliğe katılacağı öğrenildi. 

ABD’de çeşitli etkinliklerin bilgilendirmesine yer veren EventBrite isimli sitede, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 11 Ekim’de Washington’da bulunan John Hopkins Üniversitesi’nde Orta Doğu ve Kuzey Afrika Kulübü’nün bir etkinliğinde konuşacağı görüldü. 

“Yaklaşan Türkiye seçimleri: Muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu’yla sohbet” başlıklı etkinlikte Türkiye’de muhalefet ittifakındaki dinamikler ve 2023 genel seçimleri öncesi demokratik zorlukların ele alınacağı belirtildi. 

Geçen günlerde Sözcü gazetesi yazarı Aytunç Erkin’e açıklamalarda bulunan CHP lideri Kılıçdaroğlu, “ABD'ye gideceğim ama birilerinin dediği gibi icazet almak için değil… Bilim ve teknolojideki gelişmeleri görmek, bilim yapanlarla, teknoloji geliştirenlerle birlikte olmak için… Neoliberal politikalara karşı çıkan, sosyal devleti savunanlarla birlikte olmak için…” demişti. 

Kılıçdaroğlu, ABD ziyaretinde neoliberal politikalara karşıtlığı ile bilinen ABD'li demokratik-sosyalist senatör Bernie Sanders ile de görüşecek.

TIKLAYIN | Murat Sabuncu yazdı: Kılıçdaroğlu ABD’de ‘İlerici Enternasyonel’e adım mı atacak, Sanders onun için iyi bir örnek mi?